Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-12 22:34:39

Shadow

Gdzie w podróż poślubną?

Witam,

tak jak w tytule tematu, zastanawiamy się z narzeczoną gdzie się wybrać w podróż poślubną. Europa raczej odpada, chcemy jakiś kraj egzotyczny.

Na początku plan był prosty: Malediwy i już. Ale jak się tak z grubsza zastanowiliśmy, to doszliśmy do wniosku, że tam - owszem - zapewne pięknie, ale nie do końca jest co robić. No bo 2 tygodnie się opalać, łowić ryby i siedzieć nad wodą to też przesyt.

Dlatego też chcemy polecieć gdzieś gdzie połączyć będzie można takowe plażowanie ze zwiedzaniem, wyjściem wieczorem, wycieczką, itd, stąd zamierzam sięgnąć języka u źródeł smile

Narzeczona upiera się na Kenię (kusi ją safari), mi jakoś tak bliżej do Tajlandii. Padł pomysł Bali, Nowej Zelandii, Jamajki bądź Dominikany.

Pytanie do Was, drodzy forumowicze, gdzie najpełniej da się połączyć piękne plaże i palmy z zobaczeniem czegoś więcej niż promień 2km od hotelu smile

Budżet - ok. 10-12 tysięcy, preferowane 2 tyg.
Termin nieistotny, może być sierpień, może być grudzień.

Pozdrawiam,
Marcin

 

#2 2011-02-13 00:05:35

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Ja polecam Malediwy i Seszele-super egzotyczne miejsca,idealne na podroz poslubna!Bylam na Malediwach i po 9 dniach mialam niedosyt,wiec raczej nie ma sie co obawiac,ze tak szybko Ci sie znudzi.Jesli jednak chcesz czegos wiecej niz opalanie,nurkowanie,jakuzzi Twojego domku i masaze to polecam Seszele.Z Seszeli wrocilam z jeszcze wiekszym niedosytem,bo za krotki urlop i za duzo rzeczy do zobaczenia:)Seszele slyna z cudownej przyrody,rezerwatow i z najpieknejszych plaz swiata-nic dodac nic ujac!
Udanej podrozy poslubnej!

 

#3 2011-02-13 00:12:04

Shadow

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Również poważnie rozważaliśmy Seszele, ale nie wiem czy zmieścimy się w budżecie.

Ile pieniążków należy szykować na taki wyjazd ?

No i jaką konkretnie wyspę polecasz, bo są tam aż 192 smile

 

#4 2011-02-13 00:17:45

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Z budzetem na Seszele jestescie rzeczywiscie na styk,ale moze uda sie Wam cos trafic w tych granicach;)Najtansza i najpopularniejsza wyspa to Mahe,ale najpiekniejsze plaze i rezerwaty sa na La Digue/Anse Source D'Argent,Grande Anse,Anse Coco/i na Praslin/Anse Lazio/Mozesz wybrac sie na nie takze z Mahe/tak jak ja/w ramach wycieczek fakultatywnych.

 

#5 2011-02-13 00:18:35

Fresh

Re: Gdzie w podróż poślubną?

 

#6 2011-02-13 00:28:56

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Moim trzecim typem na podroz poslubna jest Mauritius.Z tym,ze w miesiacach letnich jest tam chlodno,wiec trzeba wybrac inny termin:)Generalnie darowalabym sobie na podroz poslubna popularne kierunki typu Kuba czy Dominikana-za duzo ludzi,a ma byc przeciez wyjatkowo i unikalnie-raz w zyciu/zazwyczaj/ jest sie w podrozy poslubnej-nie umniejszajac oczywiscie takim miejscom w innym terminie;)

Ostatnio edytowany przez katerina (2011-02-13 00:34:12)

 

#7 2011-02-13 00:39:19

Fresh

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Nie no, Kuba jest boska pod wieloma względami.
Choć pewnie gdybym miał przyjemność być na dajmy na to na Jamajce, Malediwach czy Bora Bora, to w każdym z tych miejsc znalazbym coś, co by mi pozwoliło tak samo sądzić smile

 

#8 2011-02-13 00:48:36

Shadow

Re: Gdzie w podróż poślubną?

No i to jest właśnie specyfika tak wielkiego wyboru. Bo w zasadzie dysponując pieniędzmi można pojechać dziś wszędzie. I to jest problem smile Bo jest tego tak wiele, że mam mętlik w głowie smile

Dziękuje za Kubę, przejrzę link. Seszele mi się podobają, tylko pytanie czy oprócz plaż i rezerwatów jest tam co oglądać smile

 

#9 2011-02-13 00:49:52

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Grzesiu nikt nie pisze,ze Kuba nie jest fajna,ale za duzo ludzi sie na Nia decyduje,wiec moze cos bardziej unikalnego i mniej popularnego na podroz poslubna skoro budzet na to pozwala:)

 

#10 2011-02-13 00:53:02

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Shadow no to moze rzeczywiscie skoro Ty w podrozy poslubnej chcesz glownie zwiedzac,a nie odpoczywac w rajskiej scenerii i delektowac sie zona to lecicie do Tajlandii-tam jest duzo do zobaczenia.

 

#11 2011-02-13 00:58:13

Fresh

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Shadow, co do Seszeli to Katerina (Kasia) była więc na pewno posłuży Ci pomocą i informacjami, przeczytaj jej relacje z wyjazdu na Seszele.

Kasia masz rację, na szczęscie jak napisałaś Shadow ma "konkretny" budżet, więc ma w czym wybierać jeśli chodzi o egzotykę. I tutaj mamy typowy problem, mamy mały budżet nie wiemy gdzie jechać, mamy więcej zarezerwowanych pieniędzy i ... problem ten sam, choć chętnie bym się z nim zmagał smile

 

#12 2011-02-13 10:26:29

katerina

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Taki problem to nie problem:)Jest tyle pieknych miejsc na ziemi,nic tylko posiadac pieniazki i w droge:)Osobiscie mam cala liste miejsc,do ktorych chcilabym leciec,wiec nie mialabym takiego dylematu.
Shadow daj znac po powrocie,gdzie byliscie i jak sie wyjazd udal!

 

#13 2011-02-13 12:36:18

Kasia6555

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Twoja narzeczona też ma troche racji,,,,..Kenia piękny i kraj....safari....przezycie którego na pewno nie zapomni się do końca zycia pod wieloma względami,piękne krajobrazy,dzika przyroda a do tego te cudowne śnieznobiałe plaże...Diani Beach.....przepiękne odpływy i grozne przypływy oceanu....rewelacja...hotele kameralne na najwyzszym poziomie...Spotkalismy trzy rożne pary w podroży poslubnej....były zachwycone....Byłam tez na Dominilanie,Hawajach ,na Kajmanach czy w Meksyku....polecam Kenie...bedzie co wspominać...a i we wspomnianym budżecie się smiało zmieścicie z all , wycieczkami....i pamiatkami...

 

#14 2011-02-13 15:03:21

toria83

Re: Gdzie w podróż poślubną?

My w podroz poslubna tez planowalismy pojechac na Malediwy, jednak jak wspomniales procz plazowania niewiele jest tam do roboty, wiec odlozylismy to na jakas blizej nie okreslona przyszlosc, kiedy juz bedziemy zbyt zmeczeni zeby intensywnie zwiedzac. Wybralismy Sri Lanke, piekny kraj, laczacy urok pieknych, piaszczystych plaz z  bogatymi kulturowo miejscami do zwiedzania. Cudowny czas tam spedzony na zawsze pozostanie w naszej pamieci.Mozna takze placzyc zwiedzanie Sri Lanki z plazowaniem na Malediwach, biura podrozy maja taka oferte.   Polecam. Tajlandia tez jest cudowna, gdybym teraz wybierala destynacje na podroz z pewnoscia ja wlasnie bym wybrala smile

 

#15 2011-02-13 18:28:19

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

j tez bylam w podrözy poslubnej w Tajlandi i polecam ja jak najberdziej,tam nie bedziecie sie nudzic

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh