Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-04 08:52:44

Jurek

Świat - Ubezpieczeń

Jak skutecznie ubezpieczać się przy wyjazdach w  świat .
Zwykle każdy  jest  ubezpieczony indywidualnie przez biuro gdzie  zakupuje  wycieczkę .
Pragnę wiedzieć  jak skutecznie zadbać o ubezpieczenie  dodatkowe  indywidualne przy  wyjazdach  zbiorowych z  biurem i wtedy  kiedy  jedzie się  całkiem  prywatnie . Dużo  zagrożeń czycha  na  nas wszędzie . Upadłość  biura  i to  co  dzieje  się teraz w  Egipcie- Wirusy - skażona  woda -rekiny - krokodyle - zagrożenia w  b. wysokich  górach , czy  lot  na  lotni  spadochronie  i.t .p . podwyższają  ryzyko .
Czy  ktoś  wie  więcej  na  temat ?
                                      Jurek

 

#2 2011-02-04 09:36:47

Kasia_L

Re: Świat - Ubezpieczeń

Witaj,
biura wykupują dla swoich turystów ubezpieczenie KL - koszty leczenia, NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków i BP - bagaż podróżny. Takie ubezpieczenie jest ok, jeśli jedziesz na zwykłą wycieczkę lub samodzielny zwykły wypad.
Jeśli lubisz sporty ekstremalne, tj.spadochron, paralotnie itd. powinieneś dokupić tzw. ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, którego takie zwykłe ubezpieczenie nie pokrywa!To samo tyczy się wyjazdu na narty - powinno się mieć ubezpieczenie SKI!

Ubezpieczeniu nie podlegają szkody powstałe wskutek zamieszek wewnętrznych, działań wojennych i terrorystycznych.

pzdr,
Kasia

 

#3 2011-05-19 14:01:56

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

No wlasnie my sie teraz tak zastanawiamy czy w ogole warto jest sie jeszcze dodatkowo ubezpieczac ?
W sumie nawet nie wiem w strone jakiego ubezpieczyciela miałabym iśc ...

 

#4 2011-05-20 10:44:10

Kasia_L

Re: Świat - Ubezpieczeń

Michaska, a gdzie jedziesz i co bedziesz robić na miejscu?
Jeśli macie jakieś choroby przewlekłe to powinniście dokupić ubezpieczenie - o tytm zapomniałam!
pozdrawiam,
Kaśka

 

#5 2011-05-20 13:30:17

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

Jedziemy na Dominikane,co do chorób przewlekłych to tylko alergia,ale nei wiem czy to sie liczy ?

 

#6 2011-05-23 11:06:06

Kasia_L

Re: Świat - Ubezpieczeń

Alergia się nie liczy:-)
Jeżeli nie będziecie uprawiać sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka to ubezpieczenie, które dostaniecie w pakiecie od biura na pewno Wam wystarczy!
pozdrawiam!

 

#7 2011-05-23 13:33:44

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

No własnie mamy takie w pakiecie,ale kolezanka mi mowiła ostatnio ze oni sie jeszcze dodatkowo ubezpieczali,tak wiesz,poza biurem podrózy.Wiec sama juz zgupiałam i nie wiem co robic.Ale chyba wykupie bo to raczej nie jest jakas wielka kwota.A moze człowiek bedzie spokojniejszy...No nie wiem

 

#8 2011-05-24 08:41:04

Kasia_L

Re: Świat - Ubezpieczeń

Michaska, sprawdź na ile będziecie ubezpieczeni. Jeśli uznasz, że to za mało to dokupcie jeszcze ubezpieczenie.
Wyjeżdżając na Dominikanę koszty leczenia powinniście mieć na min. 30 000 EUR, NNW i BP to już różnie.
Wspaniałych wakacji!!

 

#9 2011-05-24 13:02:40

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

Jasne,ja sobie to jeszcze posprawdzam.

A moze tak na wszelki wypadek polecisz mi jakiegoś rozsądnego ubezpieczyciela?

 

#10 2011-05-25 00:27:43

a_gatka

Re: Świat - Ubezpieczeń

 

#11 2011-05-25 11:26:42

Kasia_L

Re: Świat - Ubezpieczeń

Michaska, sprawdź europejskie.pl - mają świetne ubezpieczenia turystyczne lub Signal Iduna LUB Axa.

a_gatka - jeśli będziesz nurkować musisz mieć zwykłe ubezpieczenie turystyczne, rozszerzone o uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

 

#12 2011-05-28 20:35:34

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

Patrzyłam jednak na generali bo maja jednak chyba niższe ceny,ale przyjrze sie jeszcze innym oczywiscie tak dla całkowitego juz porównania.

 

#13 2011-05-28 22:05:18

a_gatka

Re: Świat - Ubezpieczeń

Dzięki za podpowiedź Kasia!

michaśka, a Generali sprzęt sportowy też ubezpiecza w pakiecie? nie wiesz czasem? wybrałaś coś już czy dalej porównujesz? nie to, żebym była leniwa, ale chętnie skorzystam z info, jeśli takowym dysponujesz smile

 

#14 2011-05-30 11:58:04

michaska90

Re: Świat - Ubezpieczeń

Wiesz co ,najlepiej bedzie jak sobie to wszystko bezpośrednio sprawdzisz na ich stronie
generalidirect.pl/ubezpieczenia-turystyczne
mozna chyba tutaj wybierac to co najbardziej nam odpowiada.A Ty gdzie sie wybierasz?

 

#15 2011-06-01 14:11:41

a_gatka

Re: Świat - Ubezpieczeń

Zastanawiałam się nad Egiptem, ale z uwagi na sytuację jeszcze to sobie przemyślę. Bierzemy też pod uwagę Chorwację. Strona Generali faktycznie czytelna i wygląda to wszystko bardzo obiecująco! Zdecydowałaś się w końcu na nich?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh