Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Zwiedzanie ze smartfonem w ręku

Zwiedzanie ze smartfonem w ręku

Niezależnie od tego, czy planujemy jedynie krótki wyjazd na weekend czy dłuższą wycieczkę, warto się do podróży dobrze przygotować. Podróżowanie „na ślepo” w znakomitej większości przypadków oznacza narażanie się na trudności i niedogodności, których można łatwo uniknąć oraz na wysokie koszty takiej eskapady. Dużo lepszym pomysłem jest skorzystanie z szerokiego spektrum możliwości, dostępnych dzięki postępowi technologicznemu.
 

Jak się przygotować?

Przygotowania do wyjazdu najlepiej zacząć od jasnego i konkretnego określenia celu wycieczki oraz stworzenia odpowiedniego planu podróży. Wiele osób wierzy, że wystarczy dotrzeć na miejsce, a bez problemu uda im się znaleźć nocleg, zobaczyć wszystkie atrakcje i zabytki, jakie dana destynacja ma do zaoferowania oraz solidnie wypocząć. Nic bardziej mylnego. Najczęściej okazuje się bowiem, że na aktywności, które można bezproblemowo załatwić siedząc przed ekranem komputera w domu albo używając odpowiedniej aplikacji na telefon, poświęcamy nasz najcenniejszy zasób - czas. Czas, którego przecież w trakcie wyjazdu mamy ograniczoną ilość, szkoda więc go marnować.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Dlatego właśnie warto z odpowiednim wyprzedzeniem zastanowić się, dokąd chcemy pojechać, a następnie skupić się na opracowaniu optymalnego planu wycieczki. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy czas, ale najprawdopodobniej również sporo pieniędzy - noclegi zarezerwowane poza sezonem są przeważnie tańsze, a znając wszystkie atrakcje czekające na miejscu łatwiej jest zaplanować zwiedzanie oraz wybrać te, które koniecznie chcemy zobaczyć i te, które będą jedynie opcjonalne.

Smartfon - osobisty przewodnik

Nawet jeśli w planach mamy tylko wyjazd na weekend, warto zorientować się, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy, w której zamierzamy się zatrzymać. Bardzo często okazuje się bowiem, że w pobliżu planowanej destynacji znajdują się atrakcje, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Bardzo ciekawą opcją jest wykorzystanie smartfona w roli przewodnika turystycznego - nawet w Polsce w praktycznie każdym regionie dostępne są dla turystów wirtualne przewodniki, dzięki czemu zwykła podróż może zamienić się we wspaniałą przygodę. Poza granicami naszego kraju liczba takich przewodników jest naprawdę ogromna.

Pomocne aplikacje

Zwiedzanie z aplikacją TripTrendo - mapa

Nieocenioną pomocą są odpowiednie aplikacje na telefon, pozwalające nie tylko określić ogólny plan podróży, ale także oszacować koszty wycieczki, stworzyć listę miejsc do odwiedzenia czy dowiedzieć się czegoś o konkretnych zabytkach. Zwiedzanie ze smartfonem w ręku jest tym łatwiejsze, że z poziomu telefonu mamy dostęp do map i nawigacji, co w praktyce oznacza, że fizyczna mapa przyda się najpewniej jedynie tam, gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej. Mało tego: niektóre z nich posiadają opcję umożliwiającą pobranie planu podróży na telefon i wykorzystywanie go w trybie offline!

Aplikacją, która może okazać się niezwykle pomocna w planowaniu i podróżowaniu, już niebawem może okazać się TripTrendo. Jest to świetne narzędzie, warte polecenia dla każdego podróżnika.

Na koniec zaś chcielibyśmy podzielić się pewną ważną radą: pamiętajmy, że nawet najbardziej szczegółowo opracowany plan podróży jest tylko swego rodzaju drogowskazem. Warto czasem zatrzymać się gdzieś na dłużej niż planowaliśmy, bo to nie my istniejemy dla planów, ale one są dla nas. I nic nie stoi na przeszkodzie, by zamierzony cel osiągać etapami, wracając w dane miejsce po to, by dowiadywać się o nim czegoś nowego za każdym razem, gdy się w nim znajdziemy oraz wyruszać z niego dalej w nieznane. Na tym przecież polega bycie prawdziwym podróżnikiem...

Zwiedzanie z aplikacją TripTrendo - aplikacja

/ FrWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA