Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Zwiedzanie Warszawy „Ogórkiem”

Zwiedzanie Warszawy „Ogórkiem”

Projekt „Ogórkiem po Warszawie” to efekt współpracy dwóch pasjonatów. Rafał Dąbrowiecki jest warszawskim przewodnikiem , twórcą portalu „Butem po Wawie” i organizatorem popularnych spacerów miejskich. Rafał Pawełek to właściciel firmy WPT1313, którego charakterystyczne żółte „taksówki” marki Fiat 125p wożą turystów w najciekawsze i nie zawsze oczywiste miejsca naszego miasta.
 

Ten projekt to doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Wakacje już się skończyły, ale przecież w takim mieście jak Warszawa sezon turystyczny trwa cały rok. Warto zatem wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.

W każdą sobotę (licząc od 15 października 2016 r.) z pl. Defi lad na ulice Warszawy wyruszy zabytkowy Jelcz „Ogórek”, który zabierze uczestników na warszawską Pragę. Na pokładzie autobusu przewodnik odkryje przed uczestnikami wycieczki praskie tajemnice. Wspólnie zajrzymay w praskie podwórka, poszukamy słynnych kapliczek, zachwycimy się kolorowymi muralami i poznamy zajmujące historie osób związanych z tym kawałkiem Warszawy. Praga to niezwykłe miejsce pełne egzotyki i specyfi cznego folkloru. Tutaj czas się zatrzymał. Ponieważ ominęły ją zniszczenia wojenne, tylko tu możemy poczuć się jak w przedwojennej Warszawie. Oczywiście zwiedzanie Pragi to dopiero początek. W planach są inne tematy i trasy wycieczek.


Praskie zakamarki pokaże nam znakomity przewodnik. Rafał Dąbrowiecki to twórca portalu „Butem po Wawie” wielki entuzjasta Warszawy i organizator spacerów miejskich, które cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Jego obecność na pokładzie „Ogórka” jest gwarancją jakości i dobrej zabawy.

/ Fr / 2016-10-09

Komentarze:


AniaMW
2016-10-09


świetny pomysł :)

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA