Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Z Volvo V90 Cross Country nic Ci nie grozi

Z Volvo V90 Cross Country nic Ci nie grozi

Volvo to marka, która kojarzy się z nowoczesnymi technologiami, trwałością oraz troską o bezpieczeństwo. To Szwedzi wymyślili trzypunktowe pasy bezpieczeństwa czy boczne poduszki powietrzne, które na zawsze zmieniły standard podróżowania. Volvo C90 Cross Country to kwintesencja szwedzkiej myśli motoryzacyjnej.
 

V90 Cross Country to samochód, który już samym wyglądem wzbudza jednocześnie respekt i poczucie bezpieczeństwa. Smukłe wykończenia, świetnie pracujące przednie reflektory ledowe, spory prześwit i mocarne koła sprawiają, że cała sylwetka staje się atletyczna i jednocześnie wyrafinowana. Volvo V90 nie napina się na pokaz, by ukryć swoje wady - ono niewzruszone czeka, by pewnie jechać po swoje. Aż chce się zajrzeć do środka.

Najwyższy komfort podróżowania

Po otwarciu drzwi witają nas elegancko wyprofilowane fotele, w objęciach których czujemy się bardzo bezpiecznie. Zapewniają one także wentylację oraz masaż ciała podczas długiej podróży. Komplet foteli został tak zaprojektowany, by zostawić jak najwięcej miejsca na nogi z przodu i z tyłu. Pełen komfort zapewnia także czterostrefowa klimatyzacja i osłony przeciwsłoneczne. Volvo V90 Cross Country wyposażone zostało także w technologię CleanZone - system filtrujący kurz, pyłki czy zapachy, a także monitorujący jakość powietrza. Gdy ta na zewnątrz spadnie poniżej pewnej normy, system automatycznie zamknie wloty powietrza do kabiny. Volvo dba nawet o bezpieczeństwo naszych płuc!

Tylne siedzenia można złożyć za naciśnięciem guzika - ten drobny gest uwalnia ogromną przestrzeń bagażową, w której zmieści się sprzęt sportowy całej narciarskiej rodziny. Dodatkowo, bagażnik można otworzyć bez używania rąk dzięki specjalnym czujnikom pod zderzakiem - wystarczy przesunąć pod nimi nogą, a klapa unosi się sama. To bardzo przydatny bajer, nie tylko na zakupach. Poza tym Volvo oferuje całą game praktycznych akcesoriów, jak boks dachowy, bagażnik dachowy czy uchwyty na iPady. Długo by wymieniać; wszystkie znaleźć można na stronie producenta: http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/v90-cross-country.

W pełni bezpieczne auto

Jak na Volvo przystało, V90 Cross Counry wyposażony został w innowacyjne technologie związane także z bezpieczeństwem jazdy. Za przyczepność odpowiada system AWD, który wyczuwa zmieniające się warunki drogowe i odpowiednio rozkłada moc na poszczególne koła. W ten sposób właściwie nie odczuwa się zmiany nawierzchni. Volvo V90 świetnie radzi sobie poza twardą nawierzchnią dzięki wysokiemu prześwitowi i dużym kołom. W górzystych terenach z pomocą przyjdzie układ Hill Descent Control, który sterując hamulcami pomoże zjechać z najbardziej stromego wzniesienia. Na prawdziwych bezdrożach do celu pomoże ci dotrzeć tryb jazdy Off-Road, szczególnie gdy dosłownie dasz się wywieźć w pole.

V90 producent wyposażył w intuicyjne rozwiązania określane mianem IntelliSafe. To zespół technologii mających na celu zapobieganie wypadkom, a nawet ich skutkom! Sercem IntelliSafe jest City Safe - drugi kierowca, Twój anioł stróż. Cały czas zachowuje czujność badając położenie samochodu na drodze, wykrywając potencjalne zagrożenia i ich unikając. W nocy system widzi to, czego Ty nie widzisz - zwierzęta, pieszych czy rowerzystów, ostrzegając Cię przed ich obecnością. W pogotowiu jest też Pilot Assist, który pomoże Ci utrzymać właściwy tor jazdy, a układ Oncoming Lane Mitigation pomoże uniknąć czołowego zderzenia ściągając Cię na właściwy pas. Zmęczenie za kierownicą potrafi przyjść nagle, dlatego Diver Aletrt Control potrafi wyczuć spadek Twojej koncentracji - wówczas zasugeruje przerwę w podróży. Cokolwiek więc się dzieje, Volvo V90 myśli i czuwa za Ciebie.

Komputer podkładowy Sensus Connect

Na specjalną uwagę zasługuje też w pełni rozbudowany Sensus Connect. To bogato zaprogramowany system komputera, którego zadaniem jest ułatwić Ci życie i umilić podróż. Sensus łączy Cię z Twoim autem I całym światem, oferując rozrywkę, niezbędne informacje oraz funkcje ustawień samochodu. Dzięki tej technologii możesz połączyć się z siecią i korzystać z muzyki dostępnej w internecie (także przez Aplikację Spotify). Łączysz się z nim na dwa sposoby - udostępniając internet z telefonu lub wybierając modem 3G Volvo on Call z obsługą hotspotów. Wystarczy wówczas włożyć własną kartę SIM z pakietem internetowym. Sensus Connect jest w pełni zintegrowany z urządzeniami mobilnymi I łączy się z nimi za pomocą portu USB.

Poznaj moc silnika!

Te naszpikowaną technologią i bezpieczną maszynę napędzają cztery rodzaje silników - dwa benzynowe i dwa na olej napędowy. Jednostka T5 AWD oferuje moc 254 KM i 350 Nm co (wsparte jednocześnie kompresorem i turbosprężarką) gwarantuje dynamiczną jazdę w mieście i świetne osiągi na trasie. Silniejsza wersja tego silnika, T6 AWD, wykręca jeszcze lepsze cyfry - aż 320 KM i 400 Nm. Napędy diesela to silniki z oznaczeniami D4 AWD i D5 AWD. Pierwszy to jednostka wysokoprężna o mocy 190KM (400Nm), połączona z napędem na cztery koła i 6-biegową skrzynią - gwarantuje świetnie osiągi przy niskim zużyciu. Natomiast druga wersja oferuje 235 KM (480Nm) z technologią twin-turbo i ośmiobiegową skrzynię automatyczną, zapewniając pełną kontrolę nad jazdą. Jak na takie osiągi żadne z siników nie zużywa zbyt wiele paliwa. Spalanie w silnikach benzynowych waha się na poziomie 6,5-7,5 l/100km, natomiast diesel pali zaledwie o litr więcej - 7,5-8,5 l/100km.

Volvo V90 Cross Country to samochód, który z pewnością dowiezie nas do celu. Niezależnie, czy znajduje się on w środku zakorkowanego miasta, w głębokich wiejskich plenerach czy wśród wysokich szczytów gór. Na dodatek dowiezie bezpiecznie i komfortowo, zmieniając każdą podróż w przyjemność. V90CC niczego właściwie nie brakuje - to elegancki atleta, który wzbudzi pożądanie niejednego kierowcy.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA