Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki objazdowe po Włoszech

Wycieczki objazdowe po Włoszech

Którą wycieczkę objazdową po Włoszech wybrać, co warto zwiedzić? Włochy są krajem niezwykle różnorodnym, oferującym atrakcje niemal przez cały rok. Morze, ciepłe lato, góry, wspaniała kuchnia i zabytki sprawiają, że Italia cieszy się od lat dużą popularnością. Aby poznać najważniejsze atrakcje tego kraju warto zdecydować się na wycieczkę objazdową.
 

Wycieczki objazdowe po Włoszech występują najczęściej w opcji 7 dniowej lub 10 dniowej. Żelaznymi punktami tygodniowej wycieczki są:

Wycieczki do Włoch - sprawdź ofertę i ceny >>

Wenecja - spacer po mieście obejmuje zawsze Plac św. Marka, na którym znajduje się Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, przejście do Ponte Rialto, podczas którego mijamy różne zabytki miasta (np. Galerię Akademii, Most Westchnień) i czas wolny na małe zakupy.

Florencja - podczas spaceru po pełnej zabytków stolicy Toskanii obejrzymy miedzy innymi katedrę Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Palazzo Vecchio, Most Złotników oraz kościół Santa Croce.

Kampanila i Pałac Dożów w WenecjiRzym i Watykan - wycieczka po Wiecznym Mieście obejmuje zazwyczaj:

  • Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek,
  • Fontannę di Trevi,
  • Schody Hiszpańskie,
  • Panteon,
  • Forum Romanum,
  • Kapitol,
  • Koloseum.
W Watykanie zobaczymy naturalnie Plac i Bazylikę św. Piotra, Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską.

Aby zobaczenie tego wszystkiego było możliwe pobyt w Rzymie musi trwać dwa dni. W czasie jednodniowego pobytu czasu wystarcza zazwyczaj na wizytę w Bazylice i na Placu św. Piotra, spacer przez Via Della Conciliazione do zamku św. Anioła, Piazza Navona, do Panteonu, Schodów Hiszpańskich, Fontanny di Trevi, Koloseum i Forum Romanum.
Poza tym w programie znajduje się jeszcze zazwyczaj wizyta w Asyżu, rodzinnym mieście św. Franciszka.

Polski Cmentarz Wojenny na Monte CassinoWycieczka objazdowa po Włoszech trwająca 10 dni obejmuje dodatkowo: Pizę, Neapol i opcjonalnie rejs na Capri oraz Pompeje. Podczas przejazdu z Rzymu do Neapolu wycieczka zatrzymuje się na Monte Cassino, gdzie odwiedza się cmentarz oraz ewentualnie (w zależności od programu), opactwo oraz otwarte niedawno muzeum multimedialne Historiale di Cassino, przedstawiające historię bitwy o Monte Cassino. Program może zawierać także krótką wizytę w San Marino.

Co jeszcze warto zwiedzić we Włoszech?
Osobom pragnącym lepiej poznać północną część Włoch można polecić wycieczkę zawierającą zamiast Neapolu na przykład Weronę i Mediolan.
Interesującą propozycją jest także objazdówka po Umbrii i Toskanii. Programy takich wycieczek różnią się nieco, ale najczęściej zawierają Florencję, Pizę, Volterrę lub Cortonę, San Gimignano, Orvieto, region Chianti, Asyż, Spoleto. Dodatkowo w planie może być ujęta Bolonia, Siena, Perugia lub Gubbio.
Zainteresowani południem Włoch mają możliwość wybrania opcji z Sycylią. Na największej włoskiej wyspie najczęściej odwiedza się Syrakuzy, Palermo, Taorminę, Etnę, Agrigento, Monoreale. Ilość odwiedzanych miejsc zależy od długości pobytu na wyspie.

Pielgrzymki do Włoch
Osobną kategorią wycieczek objazdowych po Włoszech są pielgrzymki. Najważniejszym punktem jest oczywiście Rzym, gdzie oprócz Bazyliki św. Piotra zwiedza się jeszcze trzy pozostałe bazyliki patriarchalne oraz bierze się udział w środowej audiencji generalnej. Poza tym pielgrzymki obejmują miejsca takie jak: San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Asyż, Loreto, Lanciano, Padwę, Wenecję, Orvieto i Manopello.

Włochy są krajem tak różnorodnym i bogatym w ciekawe miejsca, że nie sposób ich poznać w czasie jednej tylko wycieczki. Jednak oferowane przez biura podróży programy pozwalają poczuć smak i atmosferę tego pięknego kraju i być wstępem do wielkiej włoskiej przygody.

/ awo, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA