Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczka objazdowa - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wycieczka objazdowa - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Włochy, Maroko, Chiny - piękne kraje, a w każdym z nich niezliczone miejsca i zabytki warte zwiedzenia. Przeglądasz oferty biur podróży i przytłacza cię liczba możliwości? Chcesz odwiedzić dany kraj i zobaczyć w nim jak najwięcej? Boisz się, że na całe wakacje utkwisz w jednym turystycznym kurorcie i poznasz tylko niewielki wycinek rzeczywistości obcego kraju? W takim razie idealna będzie dla ciebie wycieczka objazdowa. Na czym polega ta forma zwiedzania i gdzie najlepiej udać się w taką podróż?
 

Na czym polega wycieczka objazdowa?

Wycieczka objazdowa to co najmniej kilkudniowe wakacje w danym kraju, podczas których podróżuje się autokarem po różnych jego regionach i miastach, właściwie każdego dnia odwiedzając inny zakątek. Organizuje się je głównie w krajach oferujących na całym swoim terenie wiele różnorodnych atrakcji i zabytków, których zwiedzenie na własną rękę mogłoby być zbyt trudne i męczące. Wiele biur podróży, tak jak np. lidl-podroze.pl, oferuje także wycieczki objazdowe wykraczające poza jeden kraj. Dobrym przykładem może tu być Tajlandia. W ofercie lidl-podroze.pl znajdziesz zarówno wycieczkę objazdową tylko po tym kraju, jak i w połączeniu z innymi krajami Półwyspu Indochińskiego - Wietnamem, Laosem, Kambodżą.

Wycieczki objazdowe

Gdzie na wycieczkę objazdową?

Statystyki biur podróży pokazują, że polscy turyści wyjeżdżają chętnie zarówno do państw całkiem nieodległych, jak Włochy i Chorwacja, jak i w zdecydowanie bardziej egzotyczne zakątki świata, np. do Chin, wspomnianej Tajlandii czy Brazylii. Obecnie organizuje się także wiele wycieczek tematycznych, np. po cesarskich miastach Maroka, wyjazdy kulinarne, podczas których poznaje się zakątki kraju znane z najlepszej lokalnej kuchni (np. po Wietnamie) czy podróże śladami artystów po Włoszech.

Wycieczki objazdowe

Warto wiedzieć, że współcześnie wycieczki objazdowe organizuje się nie tylko do tych największych krajów, w których do zobaczenia jest najwięcej. Tego typu wycieczkom nie przyświeca już idea „jak najwięcej w krótkim czasie”. Na wycieczkę objazdową można dziś pojechać także do Gruzji, Rumunii czy na Węgry i zwiedzać w spokojnym tempie. Można też wyjechać na wycieczkę łączoną - połowę czasu spędza się na podróżowaniu, drugą połowę na odpoczynku w docelowej miejscowości turystycznej.

Wycieczka objazdowa: co zabrać na taki wyjazd?

Kwestia racjonalnego i optymalnego spakowania bagażu na wycieczkę objazdową może być dość problematyczna. W rożnych częściach kraju w tym samym czasie mogą panować zupełnie inne warunki klimatyczne, co ma miejsce np. w Chinach. Jednego dnia zwiedzaniu może towarzyszyć piękne słońce, ale już kolejnego, po przyjeździe w inny rejon, spotkasz się w obfitym deszczem. Dlatego warto mieć ze sobą jak najbardziej uniwersalną odzież, lekką i przewiewną, ale przy tym nieodsłaniającą zbyt dużo ciała. Chodzi o to, że na wycieczkach objazdowych zwiedza się wiele miejsc kultu religijnego, a do większości z nich nie wejdziemy z odkrytymi ramionami czy kolanami. Z tego samego względu dobrze jest mieć przy sobie pareo. Pamiętaj o wygodnych butach, w których niestraszne będą ci wielogodzinne spacery. Jeśli wybierasz się w rejony występowania klimatu równikowego, zabierz ze sobą przeciwdeszczowy płaszcz. Nie będziesz musiał martwić się wówczas nagłymi opadami.

Wycieczki objazdowe

Poza tym na wycieczkę objazdową weź plecak, do którego codziennie spakujesz rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy i krem w filtrem UV. Bardzo dobrze jest mieć przy sobie dmuchany zagłówek, dzięki któremu częste podróże autokarem staną się o wiele wygodniejsze. Niezbędny będzie także aparat fotograficzny z dużą pojemnością pamięci, na pewno przyda się również powerbank, który poratuje cię w sytuacji, gdy wyruszysz na zwiedzanie z rozładowującym się aparatem.

Wycieczki objazdowe to świetna propozycja dla osób ciekawych świata. Także dla ciebie, jeśli nie wystarczy ci zaszyć się w egzotycznym kurorcie i każdego dnia wylegiwać się na tej samej plaży!


/ Frewh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA