Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wybierasz się w podróż samolotem na weekend majowy? Sprawdź co możesz ze sobą zabrać do bagażu podręcznego

Wybierasz się w podróż samolotem na weekend majowy? Sprawdź co możesz ze sobą zabrać do bagażu podręcznego

Weekend majowy to jeden z przyjemniejszych okresów w roku. Po przygnębiających porach takich jak jesień i zima, świat nareszcie budzi się do życia. Zmęczeni natłokiem obowiązków, przygnębieni szarością poprzednich miesięcy, oczekujemy z niecierpliwością tych kilku wolnych dni. Wizja wypoczynku pod palmami staje się coraz bardziej realna. W tej radosnej perspektywie pojawia się tylko jedno zmartwienie… w co się spakować? Co wolno wnieść na pokład? Na co trzeba uważać?
 

Bagaż podręczny - różne linie, różne ograniczenia!

W ostatnim czasie o liniach lotniczych jest dosyć głośno. Rywalizują między sobą o klientów, obiecując coraz większe udogodnienia. Co się z tym wiąże? Ciągłe zmiany!

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

O ile zmiany regulaminu popularnych linii lotniczych takich jak Wizz air czy easyJet nie są aż tak częste i diametralne, to Ryanair zrobił niemałe zamieszanie na początku tego roku. Dla miłośników taniego podróżowania przyzwyczajonych do latania z bagażem przy sobie, jest to dosyć kłopotliwa kwestia. Od stycznia, zgodnie z zasadami obowiązującymi w podstawowej taryfie, walizka podręczna musi znaleźć się w luku bagażowym. Dopiero zakup pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu umożliwia zabranie go ze sobą.

O czym pamiętać pakując się do bagażu podręcznego

Dla większości osób pakowanie jest przykrą koniecznością. Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z tym tematem, warto sporządzić odpowiednio wcześniej listę najpotrzebniejszych rzeczy i się w nie zaopatrzyć

Torba czy walizka? Oto jest pytanie. Niełatwo udzielić odpowiedzi na tę zagadkę, ponieważ są one do siebie podobne pod względem rozmiarów i funkcjonalności. Główna różnica między nimi to materiał. Torby są zazwyczaj miękkie i dostosowują się do rozmiarów bagażu. Sprawia to, że torba jest lżejsza od walizki, dlatego może okazać się lepszym rozwiązaniem dla kobiet. Z kolei masywniejsza budowa walizki zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku przewożenia elektroniki, na co decyduje się niejeden z panów.

ubezbag.jpg

Z powodu coraz częstszej konieczności przewożenia cennych i drogich przedmiotów, starą i wysłużoną walizkę lub torbę warto wymienić na nową, która zabezpieczy zawartość bagażu.

puccini-walizki-art.png

Co można zabrać na pokład samolotu

Wszystkie linie lotnicze stosują się do zasad bezpieczeństwa, których celem jest zminimalizowanie ryzyka wypadków na pokładzie. Z tego też powodu wnoszenie niektórych przedmiotów jest zakazane, a na niektóre z nich są naniesione pewne ograniczenia. Całkowicie zakazane jest wnoszenie na pokład materiałów łatwopalnych, wybuchowych, a także niebezpiecznych substancji chemicznych i toksycznych. Szczególnej uwagi wymagają kosmetyki i wszystkie płynne substancje, które podlegają przepisom. W tym przypadku pomocne okazują się miniaturki produktów dostępne w większości sklepów i drogerii. Problematyczna jest też kwestia ostrych narzędzi, alkoholu, jedzenia oraz picia w bagażu podręcznym. Wyjątek może stanowić jedzenie dla dzieci, ponieważ w tym przypadku przewoźnicy są bardziej wyrozumiali.

przewoznicy-lot2.png

Wybierając się na zasłużony odpoczynek warto zadbać o każdy detal przed wylotem, szczególnie teraz, w dobie ciągłych zmian. Oszczędzi to niepotrzebnych nerwów i pieniędzy wszystkim uczestnikom podróży i pozwoli na pełen relaks w świetnym towarzystwie. Po szczegółowe informacje na ten temat zapraszamy na https://sklep.puccini.pl/blog/co-mozna-wniesc-na-poklad-samolotu-kompletny-przewodnik-pakowania-bagazu-podrecznego/. Udanej podróży!

/ FreWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA