Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Włochy: narty z dziećmi w Południowym Tyrolu

Włochy: narty z dziećmi w Południowym Tyrolu

Styczeń, luty i marzec to szczyt zimowego sezonu, co zazwyczaj oznacza duży tłok na stokach, mniej miejsc w hotelach i nieco wyższe ceny. Jednak z uwagi na ferie zimowe i większą gwarancje śniegu, większość osób decyduje się na wyjazd z dziećmi właśnie w tym okresie.
 

W przypadku rodzin, powodu dużej ilości ludzi w ośrodkach narciarskich, jak i obecności najmłodszych, trudno o spontaniczność - lepiej dokładnie zaplanować taki wyjazd. Dobrym pomysłem jest Południowy Tyrol/Südtirol - region, który stawia duży nacisk na urlopy rodzinne. W większości tamtejszych ośrodków narciarskich zarówno rodzice, jak i dzieci znajdą dla siebie różne udogodnienia i atrakcje. Taki wyjazd może w zabawny sposób wprowadzić najmłodszych do stawiania pierwszych kroków na nartach i zapewni mnóstwo rozrywki całej rodzinie. W regionie znajdziemy wiele hoteli przystosowanych do potrzeb dzieci, szkółki i przedszkola narciarskie, ponad 1200 wysoko wykwalifikowanych instruktorów sportów zimowych (także polskojęzycznych!) oraz atrakcyjne oferty cenowe dla najmłodszych. Oto kilka najciekawszych propozycji na udane rodzinne ferie zimowe w Tyrolu.

Rodzinne ferie w Tyrolu

Wycieczki do Włoch - sprawdź ofertę i ceny >>

Rodzinny ośrodek narciarski - Alpe di Siusi/Seiser Alm
Alpe di Siusi, największy płaskowyż górski w Europie, jest uważany za rodzinny ośrodek narciarski nr 1 w Dolomitach. Nic więc dziwnego, że koncentruje się tam największa ilość rodzinnych instruktorów narciarstwa. Na Alpe di Siusi przyciągają łatwe i średniozaawansowane stoki dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, bezpieczne wyciągi, liczne parki rozrywki, wycieczki i skitury z przygodami oraz mnóstwo dobrej zabawy zimą.

Zimowy raj dla rodzin - Alta Pusteria/Hochpustertal
Zimą dolina Alta Pusteria zamienia się w prawdziwy raj dla rodzin. Wszystkie ośrodki narciarskie mają przygotowany bogaty program rekreacyjny dla dzieci, przytulne schroniska górskie z menu dla najmłodszych, przyjaznych instruktorów narciarstwa i wiele innych atrakcji. Prawdziwą atrakcją są gigantyczne bałwany w ośrodku narciarskim Croda Rossa/Rotwand. Czeka tam również stado reniferów, a po wizycie pełen wrażeń zjazd na sankach w otoczeniu uroczego zimowego krajobrazu.

Naturalny tor saneczkowy - Monte Cavallo/Rosskopf
W dolinie Valle Isarco, na górze Monte Cavallo znajduje się się najdłuższy we Włoszech naturalny torem saneczkowy - 9,6 km nieprzerwanej jazdy! Ponadto, dodatkowe oświetlenie stwarza doskonałe warunki do jazdy w nocy! W każdy wtorek i sobotę, pomiędzy godz. 19.00 i 22.00, kursuje kolejka dowożąca do punktu startowego toru.

Śladami króla Laurina - Carezza/Karersee
Podczas pełnej przeżyć wyprawy narciarskiej dla dzieci, Kinderskitour König Laurin, maluchy w zabawny sposób uczą się jazdy na nartach, obcując przy tym z naturą i poznając południowo tyrolskie legendy. Podróż wiedzie przez malownicze łąki i lasy w stóp masywu górskiego Catinaccio/Rosengarten. Na wyprawę można się wybrać w każdy wtorek w okresie od 6 grudnia 2011 do 31 marca 2012.

Gdzie znaleźć nocleg?
Zazwyczaj znalezienie miejsca, w którym dziecko będzie bezpieczne i jednocześnie nie będzie się nudzić jest wyzwaniem. A dodając do tego możliwość zrelaksowania się samemu - wydaje się to wręcz niewykonalne. 26 hoteli rodzinnych w Południowym Tyrolu zaspokoi potrzeby małych i dużych gości. Jazda na nartach lub sankach, piesze wycieczki, obcowanie z naturą czy po prostu zabawa na śniegu - sieć hoteli Familienhotels Südtriol ma gotowych kilka ciekawych pomysłów. Poza tym hotele posiadają specjalne menu dla maluchów, przedszkola, zatrudniają opiekunów organizujących wolny czas, organizują wycieczki dla całych rodzin, nawet umeblowanie jest przygotowane specjalnie dla najmłodszych, a materiały wykończeniowe zapewniają bezpieczeństwo podczas szalonych zabaw. Dzięki temu rodzice znajdą chwilę dla siebie.

Inną ciekawą formą zakwaterowania są farmy zrzeszone pod znakiem „Czerwonego Koguta”, które oprócz zakwaterowania oferują dzieciom i rodzicom atrakcje związane z życiem codziennym farmy. Po dniu spędzonym na stoku dzieci mogą towarzyszyć właścicielom podczas opieki nad zwierzętami i poznać smak codziennego życia w górach. Farmy oferują liczne atrakcje i specjalizują się w konkretnej formie wypoczynku np. oferującą naukę jazdy konno, lub organiczne jedzenie i specjalne warunki dla alergików.

Skipassy i rodzinne zniżki
Wyjazdy dla całej rodziny są często bardzo kosztowne. Aby zachęcić do wyjazdów rodzinnych co roku sieć narciarska Dolomiti Superski w Południowy Tyrol przygotowuje specjalny program dla dzieci poniżej 8 roku życia. Kupując skipass dla osoby dorosłej, drugi taki sam dla dziecka jest darmowy, natomiast dzieci w wieku 8-16 lat uzyskają 30% zniżkę na jednodniowy lub wielodniowy karnet narciarski. Zniżki są także oferowane przy karnetach dla rodzin wielodzietnych (3 lub więcej dzieci). W wielu hotelach w regionie czekają korzystne pakiety urlopowe, zniżki na zakwaterowanie czy wypożyczenie sprzętu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!
Tłoki, niekontrolowana jazda i popisy na stokach co za tym idzie większe niebezpieczeństwo wypadku. Od wielu lat rządy, organizacje, instruktorzy czy ratownicy górscy nawołują to bezpiecznej jazdy, trzymania się tras i, przede wszystkim, noszenia kasku. W Polsce, od 1 stycznia 2010 r. obowiązuje przepis wedle którego dzieci poniżej 15 roku życia muszą jeździć w kasku, zaś w Południowym Tyrolu takie prawo obowiązuje od wielu lat: dzieci poniżej 14 roku życia mają obowiązek noszenia kasków na stokach. Większość wypożyczalni sprzętu narciarskiego oferuje możliwość wypożyczenia kasku w bardzo atrakcyjnych cenach, a część ośrodków narciarskich udostępnia je za darmo! Policja, która patroluje stoki narciarskie, jest nieugięta i karze wysokimi grzywnami rodziców dzieci, które jeżdżą bez kasków.

/ Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA