Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wenecja w kwietniu

Wenecja w kwietniu

Czy warto jechać do Wenecji w kwietniu? Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata włoskich miast. Sezon turystyczny trwa tam zatem przez cały rok i nie można się łudzić, że trafimy na pusty Plac św. Marka. Można jednak pojechać wtedy, kiedy jest ciepło, ale nie upalnie, czyli w kwietniu.
 

Wiosną w Wenecji jest słonecznie i ciepło, drzewa się zielenią, a nieba nie zasłaniają chmury, więc jest to idealny czas na zwiedzanie wodnego miasta.

Wycieczki do Włoch - sprawdź ofertę i ceny >>

Ciepło czy zimno?
Kwietniowa pogoda w Wenecji jest stworzona do spędzania czasu w mieście gondolierów. Temperatura z każdym dniem wzrasta tak, że pod koniec miesiąca czuć już lato. Średnio termometry w kwietniu pokazują od minimum 8°C do maksymalnie 19°C. W nocy może być chłodniej, więc kurtka się przyda. W kwietniu średnio przez 12 dni pada deszcz, ale często nie są to silne opady. Słońce świeci przez ok. 7 godzin dziennie, a woda w morzu ma tylko 13°C, więc kąpiele niekoniecznie będą przyjemne.

Poza sezonem czy w jego pełni?
W przypadku Wenecji trudno rozgraniczać sezon turystyczny na ten „pełny” i „poza”, ponieważ turyści przyjeżdżają tłumnie przez cały rok. Oczywiście różnica w liczbie turystów w różnych miesiącach jest widoczna. Od maja do października oraz podczas karnawału w Wenecji panuje ogromny tłok. Kwiecień jest tym miesiącem, kiedy turystów jest już dużo, ale można znaleźć spokojne i mniej zatłoczone miejsca od Placu św. Marka i Mostu Westchnień. Jeśli komuś zależy na dobrej pogodzie i trochę mniejszym tłoku, to kwiecień będzie idealnym miesiącem na wycieczkę do Wenecji. W mieście kanałów wszystkie muzea i obiekty turystyczne otwarte są przez cały rok, więc nie trzeba przed wyjazdem się zastanawiać, czy coś nas nie ominie.

Tanio czy drogo?
Niestety, jak już wspominaliśmy, sezon w Wenecji trwa cały rok, więc różnice w cenach nie będą się znacznie różnić od siebie wiosną czy latem. Wprawdzie w niektórych hotelach, hostelach i na campingach w Mestre ceny noclegów są wyższe w lipcu i sierpniu (oraz podczas karnawału), ale nie są to ogromne różnice. Żeby znaleźć tani nocleg niezależnie od okresu, w którym jedziemy, trzeba go odpowiednio wcześniej zarezerwować. Zasada jest taka, że im bliżej wakacji, tym wcześniej trzeba o zakwaterowaniu pomyśleć. Żeby mieć wybór i przystępne ceny noclegu w kwietniu, ostatni dzwonek na rezerwację przypada w lutym i to raczej bliżej początku niż końca miesiąca. Oczywiście, w marcu również znajdziemy wolne miejsca, ale będą droższe, dalej od centrum Wenecji i często w gorszym standardzie.

Niewątpliwą zaletą wycieczki do Wenecji w kwietniu jest fakt, że bez większych problemów można znaleźć tanie loty z Polski do Treviso, które od Wenecji dzieli godzinna podróż autokarem. Wiadomo, że tanie linie nie zawsze oferują tanie bilety. Z oczywistych względów szczególnie powściągliwe w promocjach są latem. Dlatego jest to kolejny argument przemawiający za zwiedzaniem Wenecji w kwietniu dla tych, którzy nie chcą stracić majątku. W końcu komunikacja po Wenecji i Mestre (jeśli ktoś wybierze nocleg na lądzie) i tak uderzy po kieszeni.

Co zabrać?
Żeby w pełni cieszyć się wiosennym wyjazdem do Wenecji, należy ze sobą zabrać coś cieplejszego do ubrania w chłodne wieczory, odzież, którą możemy ubrać warstwowo, ponieważ gdy słońce zajdzie za chmury i zacznie lekko wiać, można poczuć chłód. Rzeczą bezwzględnie potrzebną są okulary przeciwsłoneczne. Przydatny może się okazać parasol lub kurtka przeciwdeszczowa. Jeśli ktoś zapomni okularów lub parasola, nie powinien się tym przejmować. Nielegalni imigranci spacerujący po uliczkach weneckich nie pozwolą turystom na mrużenie oczu od słońca lub moknięcie w deszczu. Chodzą z naręczem parasoli albo styropianem z okularami zawsze wtedy, gdy akurat pada deszcz lub świeci słońce. Jeśli pogoda jest zmienna, to też nie jest dla nich problem. W razie potrzeby w ciągu minuty z ich rąk znikają okulary i pojawiają się w ich miejsce parasole i nikt nie wie, jak oni to robią. W związku z tym, zapominalscy nie muszą się przejmować brakiem jednego z tych dwóch przedmiotów.

Wszyscy Ci, którym nie w smak przepłacanie za usługi turystyczne, tłok i upały będą zadowoleni z wyjazdu do Wenecji w kwietniu. Może nie wrócą z mocną opalenizną, ale odpoczną od zgiełku, którego nie uniknie się latem.

/ kan, fot.kan /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA