Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Warsztaty fotograficzne sposobem na lepszą pamiątkę z wakacji

Warsztaty fotograficzne sposobem na lepszą pamiątkę z wakacji

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wyjazdu na wakacje bez zabrania aparatu fotograficznego, dzięki któremu możemy zatrzymać czas i utrwalić wspomnienia. Coraz więcej osób stara się aby ich zdjęcia były jak najbardziej profesjonalne, co wcale nie jest takie łatwe. Z pomocą przychodzą tutaj warsztaty fotograficzne, na których możemy nauczyć się robić piękne zdjęcia.
 

Po co w ogóle zapisać się na warsztaty fotograficzne? Przecież każdy aparat ma tryb automatyczny, czyli tzw. „auto”? Po jego wybraniu aparat samemu dobiera jakie parametry jak czas naświetlania, czułość ISO czy wartość przysłony. Wybiera także czy użyć lampy błyskowej czy nie. Ogranicza nam jednak wybór wielu innych parametrów, które mają istotny wpływ na jakość zdjęcia. Użytkownik ogranicza się praktycznie do ustawienia kadru i wciśnięcia przycisku migawki.

Zrób profesjonalne zdjęcia z wakacji

Aparaty fotograficzne posiadają także inne tryby, jak np. tryb „P”, czyli tzw. automatyka programowa, w którym użytkownik ma już większą możliwość wpływania na takie parametry jak AF, czułość ISO czy chociażby balans bieli. Jednak jeśli chcemy aby nasze zdjęcia były idealne, robiąc każde z nich, wszystkie parametry powinniśmy dostosować indywidualnie do tego jakie zdjęcie chcemy wykonać i w jakim otoczeniu. Żeby tego dokonać potrzebna jest dość spora wiedza, którą zdobędziemy wybierając się na warsztaty fotograficzne. W trakcie takiego szkolenia dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, które sprawią że nauczymy się ustawiać wszystkie parametry w aparacie, dzięki czemu będziemy mogli w 100% wykorzystać jego możliwości.

Czego nauczymy się na warsztatach fotograficznych?

Podstawą jest zapoznanie się i zrozumienie pojęć i możliwych ustawień aparatów fotograficznych, takich jak np.

  • ekspozycja
  • przysłona
  • czas naświetlania
  • czułość ISO
  • balans bieli
  • kadrowanie

To tylko kilka z bardzo wielu pojęć, które musimy znać. Na profesjonalnym kursie dowiemy się jak dobierać ustawienia do zdjęć wykonywanych w nocy, zdjęć sportowych (gdzie fotografujemy poruszające się osoby), a także chociażby jak wykonać zdjęcia w coraz popularniejszej technologii HDR (High dynamic range imaging).

Podsumowując, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, dzięki czemu będziemy przez wiele lat mogli wspominać nasze wakacje, oglądając wykonane przez siebie zdjęcia. Te najładniejsze i najbardziej dla nas ważne warto wydrukować i mieć pod ręką, pozostałe najlepiej jest umieścić w internecie (np. w naszym serwisie), aby móc cieszyć się nimi z każdego miejsca na świecie.

/ FreWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA