Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wakacje w Polsce? Spędź je we własnym domku letniskowym!

Wakacje w Polsce? Spędź je we własnym domku letniskowym!

Cały świat od wielu miesięcy walczy z pandemią, przez co podróże wciąż pozostają utrudnione, a przede wszystkim niebezpieczne. Jak spędzić wakacje, żeby wypocząć i zebrać siły na powrót do pracy, a jednocześnie nie oddalać się od domu i móc czuć się bezpiecznie? Podpowiedzią może być domek letniskowy, który postawiony na działce wypoczynkowej będzie świetnym miejscem na beztroski odpoczynek.
 

Kiedy nie można podróżować, wciąć trzeba czasem wypoczywać

Rozpoczął się rok 2021, a teatry, kina, muzea, kluby i inne miejsca, w których tak wielu ludzi regularnie spotyka się ze znajomymi i aktywnie wypoczywa, wciąż pozostają zamknięte. Ostatnie wakacje dla większości Polaków, tak samo jak mieszkańców innych krajów, które w miesiącach letnich przechodziły przez szczyt pandemii, nie były sprzyjającym czasem na spokojny wypoczynek. Ograniczona pozostaje możliwość spędzenia weekendu w kraju, a co dopiero wyjazdu za granicę na tydzień lub dwa. Czy tegoroczne wakacje będą wyglądać inaczej? Trudno to przewidzieć, najlepiej jest pozostać dobrej myśli i trzymać się zaleceń odnośnie ochrony osobistej.

Niemniej wakacje w Polsce, niekoniecznie takie, na które trzeba wyjeżdżać na drugi koniec kraju, także mogą być całkiem przyjemnym i odprężającym doświadczeniem. Odpoczynek na własnej ziemi, we własnym domu letniskowym, który zapewne każdemu już od progu kojarzyłby się z okresem wakacyjnym, to coś, co ciężko porównać do nawet najwyższej klasy hotelu. Podczas gdy na zwiedzanie obcych krajów wszyscy musimy zaczekać, dobrze jest zaplanować sobie bezpieczne, a jednocześnie przyjemne wakacje. Właściciele ogrodów i działek letniskowych zwykle nie odczuwają tak pilnej potrzeby wyjeżdżania podczas urlopu. Ogrodzony kawałek ziemi to miejsce, w którym stworzyć można także prawdziwy raj dla dzieci z piaskownicą, huśtawką, zjeżdżalnią, trampoliną, a nawet basenem.

Domek letniskowy na działkę niejedno ma imię - popularne rodzaje

Mały domek letniskowy może być miejscem, w którym przechowuje się narzędzia czy różnego rodzaju sprzęty. Większy, często nawet kilkupokojowy, bywa sezonowo miejscem odpoczynku całej rodziny, która spędza kilka dni poza domem. Modele domków letniskowych różnią się rozmiarem, technologią budownictwa, znajdującymi się w środku instalacjami, w tym również ogrzewaniem, sposobem montażu, oraz oczywiście ceną.


Domek letniskowy z tarasem Norwegia otynkowany fot. Ogrodosfera.pl

Domki letniskowe drewniane

Najczęściej wybierane domki letniskowe to modele drewniane o konstrukcji szkieletowej. Zwykle wykonuje się je z drewna świerkowego, szkielet jest natomiast dodatkowo impregnowany dla wzmocnienia. Tak jak zobaczyć można na przykład na stronie ogrodosfera.pl, wybór tego rodzaju domków jest naprawdę duży - kupić można zarówno niewielki domek na narzędzia, jak i duży dom z kilkoma pomieszczeniami i antresolą.

Nieco droższą alternatywą dla tradycyjnych domków drewnianych są modele wykonane z bali. Najczęściej wybierane są głównie ze względu na swój charakter - bale potrafią wyglądać naprawdę ciekawie, przywodząc na myśl górskie klimaty.

Ciekawą propozycją mogą też być domki modułowe, dostępne zazwyczaj w dosyć nowoczesnej formie, montowane z gotowych komponentów.


Drewniany domek letniskowy Dania fot. Ogrodosfera.pl

Domek holenderski i przyczepa kempingowa

Domki holenderskie, przyczepy kempingowe, bądź nawet kampery, które również bywają wykorzystywane na działkach jako miejsce do odpoczynku, mają tę zaletę, że są mobilne. Domki holenderskie są zwykle największe ze wszystkich tu wymienionych, przez co do ich przewiezienia może być konieczne wypożyczenie odpowiedniego samochodu, niemniej nie jest to niemożliwe, ani szczególnie trudne, gdy zamawia się usługę transportu tego rodzaju domku u profesjonalnej firmy. Domki holenderskie słyną z maksymalnie wykorzystanej przestrzeni, funkcjonalnego wyposażenia i możliwości podłączenia wszelkich instalacji łącznie z ogrzewaniem.

Przyczepy kempingowe są mniejsze niż domki holenderskie, jednak wcale nie mniej funkcjonalne. Ze względu na ich rozmiar łatwo i szybko można zabrać je ze sobą w długą podróż. Mimo niewielkiego rozmiaru wewnątrz zazwyczaj znaleźć można pełne wyposażenie kuchni czy łazienki.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA