Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacyjne wyjazdy z dziećmi rządzą się swoimi prawami - to wyzwanie, jakiemu podołać mogą tylko zorganizowani rodzice! Lub ci, którzy wiedzą gdzie i jak szukać pomocy przy ich planowaniu:) Wyjazdy rodzinne wymagają ewidentnie specjalnego traktowania - dzieci mają zupełnie inne potrzeby niż dorośli, a miejsce do którego wybiera się duża rodzina z dzieciakami, zdecydowanie powinna mieć inaczej zagospodarowaną przestrzeń niż na przykład dla pary zakochanych.
 

Specjalne udogodnienia, wyższy poziom bezpieczeństwa, dodatkowe rozrywki dla najmłodszych - o tym właśnie marzą rodzice planujący wakacje z dzieciakami. Noclegi to jedno, ale to przecież kierunek wakacyjnych wojaży jest najważniejszy! Gdzie jechać z dzieckiem na wakacje, aby to nie nudziło się i abyśmy my mogli się zrelaksować? Pomysłów z pewnością jest wiele, jednak naszym typem są wakacje nad Bałtykiem!

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Każdy z nas dzieciństwo kojarzy z wakacjami nad morzem, prawda? Ekscytująca podróż samochodem lub pociągiem, dojazd na miejsce w środku nocy i pierwsze spotkanie z plażą.... Większość z nas na samo wspomnienie wakacji z młodzieńczych lat ma ochotę rzucić wszystko, i pojechać choćby na chwilę nad morze. I takich samych wakacji chcemy dla naszych pociech - beztroskich, radosnych, pełnych słońca, ciepłego piasku i cudownego szumu morskich fal.

Wakacje nad morzem - wielki kurort czy cicha mieścina?

Polskie wybrzeże jest stosunkowo duże - wybór mamy więc ogromny. Możemy wybrać się do znanych polskich kurortów, które tętnią życiem od lat i przez ten czas zdążyły bardzo mocno dostosować swoją ofertę do turystów o różnym profilu potrzeb lub do małej mieściny, w której główne skrzypce odgrywają cisza i spokój. Wybór miejsca do którego chcemy się wybrać może być również podyktowany cenami - ośrodki w dużych kurortach zwykle są dużo dużo droższe aniżeli nawet najlepszej klasy noclegi w wiejskich nadmorskich miejscowościach. Kierując się tzw. zasadą złotego środka, postawilibyśmy jednak na coś pomiędzy kurortem, a nadmorską wsią. Naszym topowym kierunkiem jest Darłowo-Darłówko, które z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością.

Czy to dlatego, że w miasteczku tym panuje niepowtarzalny klimat i po prostu każdy czuje się w nim dobrze? Czy może dlatego, że darłowskie plaże należą do jednych z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu? A może dlatego, że Darłowo i Darłówko stawiają na mnogość i różnorakość rozrywek - śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że w Darłowie każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są tutaj rozrywki różnego typu - również sama przestrzeń naturalna zapewnia turystom moc wrażeń. Tuż obok Darłowa znajdują się dwa ogromne jeziora, dzięki czemu w trakcie jednego pobytu możemy spędzać z dzieciakami czas i nad morzem i nad jeziorem. Piękne darłowskie okolice to również połacie zielonych lasów - doskonałych terenów na spacery i wycieczki rowerowe. W Darłowie funkcjonuje wiele szlaków turystycznych - pieszych, rowerowych i wodnych - trasy mają różne stopnie trudności i dostosowane są również do podróżowania z dziećmi.

Noclegi w Darłowie - Apartamenty nad morzem

Choć oferta noclegowa w Darłowie jest bardzo rozbudowana (dostępne są tradycyjnie wszystkie chyba możliwe formy noclegu, począwszy od pokoi na kwaterach prywatnych, przez pola kempingowe i namiotowe, hostele, hotele, domki letniskowe po apartamenty), to właśnie apartamenty nad morzem cieszą się największym zainteresowaniem turystów np.: https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/. I w zasadzie trudno się dziwić - to zdecydowanie najprzyjemniejsza forma noclegu. Nie jest tak oficjalna jak w hotelu, w trakcie wypoczynku można "poczuć się jak w domu", a nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że swoboda i dobre samopoczucie na wakacjach to podstawa! Apartamenty to wygoda, zachowanie intymności, pełen komfort. Dzisiejsze apartamenty nad morzem są zwykle znakomicie wyposażone i urządzone – wiele z nich daje gościom namiastkę luksusu, który dodatkowo podnosi walory urlopu spędzonego właśnie w takim miejscu. Jeśli zatem rodzinne wakacje, to najlepszą opcją będą rodzinne apartamenty nad morzem.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA