Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

W upalne dni warto pomarzyć o sezonie narciarskim - włoskie kurorty narciarskie, które będą hitem sezonu 2018/2019

W upalne dni warto pomarzyć o sezonie narciarskim - włoskie kurorty narciarskie, które będą hitem sezonu 2018/2019

Przed nami wakacje i niektórzy z nas dopiero planują wakacyjne wojaże. Nie każdy jednak lubi upały i wiele takich osób w czasie letniego wypoczynku tęskni do zimowej aury i nart. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz zaplanować zimowy wypoczynek. Podpowiadamy, jakie włoskie kurorty będą hitem na wyjazdy narciarskie w 2018 roku.
 

Val di Aosta czyli narty w trzech krajach

Hitem ostatniego sezonu, a po reakcjach zadowolonych narciarzy możemy spodziewać się, że również przyszłego, były narty w dolinie Aosty. To rejon położony we Włoszech, ale na styku z Francją i Szwajcarią. Takie położenie oraz bliskość Mont Blanc i Matterhorn sprawiają, że szusowanie w tym rejonie cieszy się ogromną popularnością. Możemy skorzystać zarówno z tras we Włoszech, jak i w sąsiadujących krajach i dzięki temu w czasie jednego wyjazdu poznać prawdziwą mieszankę wielu kultur, które stykają się ze sobą na co dzień. Doskonała infrastruktura i szeroki wybór tras zachęcają narciarzy do kolejnych przyjazdów w te rejony, więc trudno się dziwić, że popularność tego rejonu stale rośnie. Popularne i warte odwiedzenia na urlopie zimowym kurorty są dostępne już teraz w ofertach first-minute - zobacz gdzie na narty we włoszech i w jakich cenach można zarezerwować wyjazd jeszcze w miesiącach letnich.

Północnowschodnie Dolomity – nieustająca dominacja

Cortina D’Ampezzo, Krohnplatz, Alta Badia i Alta Pusteria to kurorty z północnowschodnich Dolomitów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Najbardziej znana z nich Cortina D’Ampezzo to miejsce, w którym odbywają się liczne zawody narciarskie dla sportowców wyczynowych. Nie znaczy to jednak, że amatorzy narciarstwa nie znajdą tutaj stoku dla siebie. Łącznie możemy wybierać jedną ze 140 tras narciarskich, po których poruszać się możemy na 47 wyciągach orczykowych. Jeśli dodamy do tego przepiękne widoki na majestatyczne szczyty Dolomitów oraz luksusowe apartamenty i możliwość spotkania sportowców, aktorów i celebrytów z całego świata, to nie dziwi fakt, że miejscowość ta nie schodzi z list najlepszych kurortów narciarskich we Włoszech.

Południowy Tyrol czyli Val Gardena i Val D’Isarco

Osoby, które lubią jeździć na nartach, a niekoniecznie lubią pławić się w luksusie i spotykać z osobami z pierwszych stron gazet, chętnie wybierają doliny w Południowym Tyrolu. To właśnie tutaj, w Val Gardena i Val D’Isarco czeka na nich fantastyczna infrastruktura i świetna pogoda, bo w rejonie tym roczna liczba słonecznych dni dochodzi do 300. Różnorodność tras zjazdowych i bogactwo atrakcji po nartach przyciągają uwagę narciarzy, więc trudno się dziwić, że wielu z nich robi rezerwacje wyjazdów narciarskich na kolejny rok od razu po zakończeniu aktualnego sezonu narciarskiego.

Warto wspomnieć, że zarówno Cortina D’Ampezzo, jak i Val Gardena oraz jeszcze 10 innych kurortów narciarskich, wchodzą w skład tzw. Dolomiti Superski. Oznacza to, że jeden Skipass wystarcza do tego, by szusować po stokach narciarskich w tym rejonie. Do wyboru jest łącznie niemal 1200 km tras narciarskich, więc na nudę z pewnością nie można narzekać. Być może ten Skipass również jest powodem, dla którego rejon włoskich Dolomitów cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością.

/ FresWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA