Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Ubezpieczenie w podróży dla osób niebojących się ryzyka

Ubezpieczenie w podróży dla osób niebojących się ryzyka

Stereotypowy Polak urlop spędza do góry brzuchem, sącząc drinki i marudząc na pogodę. Istnieją jednak ludzie, którzy preferują aktywny wypoczynek obejmujący sporty ekstremalne. Jesteś pasjonatem wspinaczki skałkowej? Zobacz, jak ubezpieczenie w podróży pozwoli ci poczuć się bezpiecznie nawet w trakcie najtrudniejszych wypadów.
 

Wspinaczkowy niezbędnik

Zanim wyruszysz na ekstremalną przygodę, musisz odpowiednio się na nią przygotować. Najlepiej stworzyć sobie listę niezbędnych rzeczy. Powinna ona zawierać m.in.:

 • wygodne i wykonane z elastycznych materiałów buty,
 • uprząż,
 • linę,
 • karabinek - służący do szybkiego połączenia elementów,
 • ósemkę - kontrolującą poziom zjazdu na linie,
 • magnezję - jest to biały proszek, który zapobiega poceniu się rąk,
 • ubezpieczenie w podróży.

Ubezpieczenie w podróży - od czego zacząć?

Wspinaczka skałkowa, jako sport wysokościowy, wiąże się w wielkim ryzykiem. Nie każde ubezpieczenie w podróży ją obejmuje, dlatego najlepiej jest zdecydować się na wariant rozszerzony o sporty wysokiego ryzyka. Sprawdź, na co na pewno musisz zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie w podróży.

Jakie sporty ekstremalne objęte są ochroną?

W poszczególnych ubezpieczalniach lista sportów i aktywności może się różnić, dlatego zawsze przed podpisaniem umowy sprawdź, czy polisa obejmuje wspinaczkę skałkową. Pomyśl o jak najszerszej ochronie i o optymalnej sumie ubezpieczenia.

Polska a świat, czyli jak wysoko mierzysz

Jeśli polskie szlaki przestały być dla ciebie interesujące i chcesz wspinać się poza granicami kraju, niezbędna może okazać się pomoc Assistant. Może ona pokrywać m.in. koszty transportu medycznego do Polski.

Koszty poszukiwania i ratownictwa - kiedy ubezpieczalnia mówi dość?

Nie wszystkie ubezpieczalnie pokrywają koszty poszukiwania i ratownictwa. Najczęściej pokrywają je do pewnej kwoty mieszczącej się w zakresie kilku-, kilkunastu tysięcy euro. Jeśli przekroczysz dany limit - resztę pokryjesz z własnej kieszeni. Dlatego wybierz ubezpieczenie w podróży, które sfinansuje akcję ratunkową w przypadku niefortunnej przygody.

Koszty leczenia w twoich rękach

Wybierając konkretne ubezpieczenie w podróży na pierwszym miejscu, trzeba postawić swoje zdrowie. Nawet jeśli masz duże doświadczenie i nie podejmujesz niepotrzebnego ryzyka, może przydarzyć ci się nieszczęśliwy wypadek. Dlatego ubezpieczenie powinno pokrywać koszty:

 • transportu do najbliższego szpitala,
 • hospitalizacji,
 • zakupu lekarstw,
 • zabiegów ambulatoryjnych.

Uprawiając wspinaczkę skałkową poza granicami kraju bez odpowiedniego ubezpieczenia, musisz liczyć się z dużymi kosztami ewentualnej pomocy medycznej. Sam koszt założenia opatrunku na zwichniętą kostkę może cię wynieść 500 euro, a cała akcja ratunkowa może sięgnąć aż 10 000 euro.

Ubezpieczenie bagażu - dlaczego warto?

O zaniedbania u przewoźnika nie jest trudno. Zdarza się, że bagaż dociera po czasie lub ginie na zawsze. Bywa też tak, że zostaje on skradziony. Jak się przed tym bronić? Wystarczy wybrać ubezpieczenie, którym zostanie objęty również twój bagaż lub wykupić dodatkową polisę.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

W przypadku kradzieży i zaginięcia bagażu ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacenia odszkodowania. Pamiętaj jednak, że każda polisa ma inną sumę ubezpieczenia. Może ona wynieść zarówno 800 zł, jak i 5 000 zł. Niektóre ubezpieczalnie w ramach oferty gwarantują również zwrot pieniędzy za zakup środków do higieny osobistej, gdy bagaż nie dotrze do ciebie w ciągu kilku godzin.

Sprzęt sportowy pod kontrolą z ubezpieczeniem w podróży

Ubezpieczenie sprzętu może być przydatne, gdyż nie jesteś zawsze w stanie uchronić się przed jego kradzieżą czy zniszczeniem. Ubezpieczalnia pokryje koszty zniszczonego sprzętu powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a gdy przekroczą one wartość sprzętu - wypłaci stosowne odszkodowanie.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego zazwyczaj mieści się w zakresie oferty, jednak rodzaje sprzętu i suma ubezpieczenia, mogą znacząco się od siebie różnić. Większość znajduje się w przedziale 1 000-5 000 zł, dlatego musisz uważnie oszacować wartość swoich rzeczy.

/ FrWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA