Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Ubezpieczenie turystyczne - przydatne również na majówkę!

Ubezpieczenie turystyczne - przydatne również na majówkę!

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Większość osób ma już zaplanowane wczasy. Urlopowicze powinni pamiętać również o ubezpieczeniu turystycznym. Dlaczego jest ono ważne na każdym wyjeździe?
 

A ty gdzie planujesz wyjazd?

Majówka szykuje się niezwykle ciepła. Temperatura w okolicach 20 stopni, bezchmurne niebo to warunki niemal idealne dla każdego urlopowicza lubującego się w spędzaniu urlopu nad jeziorem. A może wolisz podziwiać zagraniczne widoki? Oprócz torby wypełnionej strojami kąpielowymi, rozpałką do grilla czy sprzętem sportowym, warto również zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Jest to korzystna opcja, dzięki której będziesz czuć się spokojniej podczas urlopu.

Ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać swoją polisę?

Najważniejsze jest dopasowanie ubezpieczenia turystycznego do własnych potrzeb. Może ono obowiązywać na terenie Polski lub obejmować inne kraje globu. Zakres ubezpieczenia może różnić się również ze względu na to, czy jesteś miłośnikiem plażowania czy zapalonym amatorem sportów wodnych lub ekstremalnych. Osoby jadące z 2 małych dzieci na rodzinne wakacje nie będą raczej potrzebowały rozszerzenia ubezpieczenia, które będzie obejmować sporty ekstremalne. Dlatego ubezpieczalnie przygotowały różne pakiety, które będą przeznaczone określonym grupom urlopowiczów.

Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Przed podpisaniem umowy z konkretnym towarzystwem sprawdź dokument OWU. To właśnie w nim znajdziesz informacje o tym, kiedy i na jakich warunkach dostaniesz rekompensatę finansową w razie nieszczęśliwego wypadku. Pamiętaj przy tym, by polisę wykupić przynajmniej na jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

Czy potrzebujesz ubezpieczyć swój sprzęt?

Jeśli z kolei planujesz wybrać się na majówkę z własnym sportowym sprzętem, np. kajakiem lub rowerem, możesz wyposażyć się w specjalny dodatek do ubezpieczenia turystycznego. Będzie on nieoceniony w przypadku szkód lub kradzieży sprzętu - firma ubezpieczeniowa pokryje koszty związane z naprawą lub wymianą akcesoriów.

Suma ubezpieczenia- dlaczego jest tak ważna?

Przed wyborem ubezpieczenia w pierwszej kolejności zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia, w ofercie, która cię interesuje. Może to się okazać szczególne ważne zwłaszcza, jeśli ubezpieczasz się od wyrządzonych szkód. W sytuacji, gdy np. spowodujesz stłuczkę, ubezpieczyciel wypłaca rekompensatę finansową osobie poszkodowanej. Rekompensata ta wypłacana jest do wysokości sumy ubezpieczenia. Jeśli będziesz zobowiązany do zapłaty wyższej kwoty - resztę pokryjesz ze swoich pieniędzy.

Ubezpieczenie turystyczne jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku nagłej choroby lub wypadku. To ubezpieczyciel w takim przypadku pokrywa koszty kupna leków, transportu do placówki medycznej czy hospitalizacji.

Ubezpieczenie turystyczne a ochrona bagażu

Dzięki odpowiednim rozszerzeniom, możesz również ubezpieczyć swój bagaż. Jest to niezwykle pomocne, zwłaszcza gdy lecisz samolotem i nie masz pewności, czy twój bagaż wyląduje razem z tobą. W sytuacji, gdy skończysz chwilowo bez bagażu - ubezpieczyciel jest w stanie zwrócić ci koszty związane z zakupem podstawowych środków do higieny, leków czy żywności.

Jak zapewnić sobie ochronę domu na czas wyjazdu?

Część ubezpieczalni stara się jeszcze bardziej zadbać o potrzeby swoich klientów. Towarzystwa te oferują ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu. W sytuacji, gdy ty bawisz się nad morzem na majówce, twój dom lub mieszkanie jest ubezpieczone od skutków włamania czy kradzieży. Dodatek ten może również obejmować skutki zniszczeń spowodowanych np. pożarem.

/ FreWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA