Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Twoje OC może być tańsze - sprawdź, co zrobić, by zapłacić mniej

Twoje OC może być tańsze - sprawdź, co zrobić, by zapłacić mniej

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to nie tylko konieczny, ale często również stosunkowo spory wydatek. Wielu kierowców wydaje na nie na tyle dużo, że rezygnują z innych, dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Tymczasem te ostatnie mogą być naprawdę przydatne. Jednak bez względu na to, czy zdecydujesz się na ich zakup, na samym OC warto maksymalnie zaoszczędzić. W dzisiejszym artykule przeczytasz o sposobach, dzięki którym będziesz mógł zrobić to efektywnie.
 

Najlepsze OC na rynku - jakie?

OC to ubezpieczenie komunikacyjne, którego zakres regulowany jest ustawowo. Jego działanie zawsze jest jednakowe i nie ma znaczenia, czy polisę wykupisz w dużym, prestiżowym towarzystwie ubezpieczeniowym, czy też w TU mniejszym i mało znanym (oczywiście pod warunkiem, że będzie to legalnie działająca firma).

Tak naprawdę trudno mówić o najlepszym OC, bo niby jak to stwierdzić, skoro każde działa dokładnie tak samo? Można co prawda posiłkować się tym, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dodają do OC różnego rodzaju gratisy czy zniżki na inne polisy, ale nie wpływa to w żaden sposób na zakres ochrony, jaką wykupione OC oferuje. Cena - to nią powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności. Choć może to zabrzmieć nieco dziwnie, najlepsze OC to takie, za które zapłacimy najmniej - wyjaśnia doradca klienta z porównywarki OC Mubi.

Sposoby na tańsze OC

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, byś mógł obniżyć swoją składkę za OC. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie wykorzystać ich wszystkich, jednak zastosowanie nawet jednej z tych metod sprawi, że za swoją polisę zapłacisz mniej.

Zapłać za polisę z góry

Składkę OC możesz rozłożyć na raty, jednak zwykle oznacza to, że za ubezpieczenie zapłacisz więcej. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie większego problemu, opłać całość z góry. Nie tylko wyjdzie taniej, ale też będziesz miał spokojną głowę i nie zapomnisz o opłaceniu kolejnej raty, co mogłoby narazić Cię na wysoką karę za brak ważnego OC.

Rozważnie wybieraj auto

Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz kupić auto, pamiętaj, że na składkę OC wpływać będzie moc, a przede wszystkim pojemność silnika w pojeździe - im większa, tym więcej zapłacisz za polisę. Sprawdź również, ile kosztuje ubezpieczenie dla samochodów różnych marek.

Kupuj w pakiecie

Nie ma obowiązku wykupywania polis OC i AC w tym samym TU, jednak zwykle jest to bardzo opłacalne - towarzystwa ubezpieczeniowe oferują na takie pakiety spore zniżki.

Kupuj w sieci

Pewne pojęcie o stawkach OC dadzą Ci często publikowane w sieci rankingi, jednak pamiętaj, że podawane w nich wartości mają charakter uśredniony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie zapłacisz za swoją polisę, możesz natomiast skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, które znajdziesz na witrynach poszczególnych ubezpieczycieli. Propozycja OC zostanie utworzona na podstawie danych, podanych przez Ciebie w formularzu, będzie zatem szyta na miarę (dopasowana do Twojego przypadku). Niestety - taki formularz wypełnić trzeba na każdej kolejnej stronie, każdego kolejnego ubezpieczyciela. Jak się zapewne domyślasz, może być to bardzo czasochłonne...

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń na pierwszy rzut oka przypomina formularz ze stron towarzystw ubezpieczeniowych, jednak jest to o wiele bardziej zaawansowane narzędzie - po wypełnieniu wszystkich pól otrzymasz tu ofertę nie z jednego, a z co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównywarka (dostępna pod adresem https://kalkulator-oc-ac.mubi.pl/) to oszczędność czasu i gwarancja tego, że ubezpieczenie samochodu kupujemy od sprawdzonego towarzystwa. Dane są też na bieżąco aktualizowane, więc nasi użytkownicy szybko dowiadują się o najnowszych promocjach. No i oczywiście niskie ceny OC i AC - nasz znak rozpoznawczy - mówi doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń Mubi.

Zmień miejsce zameldowania

Różnice w składkach OC w poszczególnych miastach mogą być naprawdę znaczące - nierzadko wynoszą one nawet kilkaset złotych. Jeśli masz możliwość zmiany miejsca zameldowania, a tym samym wykupienia tańszej polisy, koniecznie przemyśl takie rozwiązanie.

Jeździj bezszkodowo

Za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymasz średnio 10% zniżki na polisę na kolejny okres. Być może taka wartość nie robi na Tobie wrażenia, pamiętaj jednak, że po trzech latach będzie to już 30%, a po sześciu latach - 60%, czyli maksymalny możliwy upust. Ostrożna jazda zawsze się zresztą opłaca - Twoje zdrowie i bezpieczeństwo nie mają ceny.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA