Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Triada musi zapłacić ponad 4 mln kary

Triada musi zapłacić ponad 4 mln kary

Po zakończonym sezonie wakacyjnym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył kary finansowe na 10 biur podróży, za stosowanie praktyk niezgodnych z prawem.
 

UOKiK postanowił ukarać 10 biur, między innymi: Triada, Api Travel, Biuro Turystyczne Lena, Biuro Turystyczne ZNP Logostour, Biuro Podróży Tęcza, Pegas Touristik, Sports-Tourist. Najwyższa kara finansowa dotknęła biuro podróży Triada, touroperator ma zapłacić ponad 4 mln złotych kary.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po podpisaniu umowy pomiędzy klientem a biurem podróży, koszt imprezy nie może ulec zmianie. Wyjątkiem są szczególne przypadki, takie jak wahania kursów walut, wzrost kosztów transportu, podatków czy opłat urzędowych. Jednak każda ze zmian ceny musi zostać uzasadniona pisemnie przez organizatora imprezy. W przypadku gdy klient nie zgadza się na podwyżkę zakupionej usługi, ma prawo do pełnego zwrotu wpłaconej kwoty. Okazało się że Triada, podnosząc koszty nie zastosowała się do tych przepisów - umowy które podpisywał konsument były skonstruowane w taki sposób, że nie mógł on wycofać całej kwoty w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie. Triada nie przedstawiała także klientom dokumentów które świadczyły o zasadności podniesienia ceny.

Wszyscy ukarani touroperatorzy mogą odwołać się od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

/ Fr / 2009-10-09

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA