Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Szusuj z głową

Szusuj z głową

Wybierając się na narty należy dokładnie sprawdzić swój sprzęt, zadbać o dobrą kondycję fizyczną oraz o bezpieczeństwo swoje i innych. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup polisy narciarskiej. Na jaką się zdecydować? Czym kierować się przy wyborze?
 

Góry są piękne, ale również zdradliwe i niebezpieczne. Wypadki na stoku zdarzają się każdemu - zarówno amatorom jak i doświadczonym narciarzom. Wpływ ma na nie wiele różnorodnych czynników, zaczynając od warunków atmosferycznych, a kończąc na zagrożeniu ze strony innych osób przebywających na stoku. Warto więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie, by czuć się całkowicie bezpiecznie i uniknąć stresu oraz niepotrzebnych zmartwień. Polisa turystyczna jest świetnym zabezpieczeniem, które w razie nieszczęśliwego wypadku może nam naprawdę pomóc.

Zawierając umowę ubezpieczenia, zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim ważna jest suma ubezpieczenia - im wyższa, tym większe odszkodowanie otrzymamy. Należy zdecydować się na taką, która realnie może nam się przydać podczas naszego wyjazdu. Ważne jest więc określenie miejsca, w które się wybieramy. Nie każda polisa obejmuje wszystkie kraje europejskie lub ubezpieczyciele oferują produkty tylko dla szusujących na terytorium Polski. OC za szkody wyrządzone osobom przebywającym na stoku, to również istotny element ubezpieczenia. Każdemu może zdarzyć się wypadek, w wyniku którego poważnie ucierpi osoba trzecia. Musimy wtedy liczyć się z tym, że wszelkie koszty leczenia i transportu będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Przebywając na zagranicznych stokach, takie koszty mogą wynosić setki tysięcy złotych, a chyba nie każdy dysponuje taką kwotą i chce ją przeznaczyć na taki wydatek… Odpowiednia polisa może więc uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale również i portfel.

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych widnieją produkty stworzone wyłącznie z myślą o narciarzach. Są to polisy, które w swej podstawowej wersji obejmują m.in. koszty leczenia i assistance, ochronę bagażu i sprzętu sportowego, ubezpieczenia NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) jak i OC. Jednym z takich produktów jest pakiet oferowany przez lidera ubezpieczeń podróżnych, czyli Elvię. Na stronie elvia.pl można zakupić polisę narciarską całkowicie online. To dobra opcja dla wszystkich, którzy nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach i zakupić wybraną ofertę bez wychodzenia z domu.

Podsumowując, wybór odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego powinien znaleźć się na liście rzeczy „do zrobienia” przed wyjazdem na urlop. W wielu sytuacjach może pomóc - zarówno amatorom jak i sportowym wyjadaczom. Mamy jednak nadzieję, że nie będziesz musiał z niej skorzystać i wrócisz z podróży bez żadnych uszczerbków na zdrowiu.

/ Fr/Wh /

Komentarze:


mfind
2017-02-17


Zdecydowanie warto mieć polisę na wyjazd na narty, ochroni nas ona przed niechcianymi wydatkami w razie szkody. Polisa narciarska stanowi dobre uzupełnienie do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o której nie można zapomnieć wybierając się na narty za granicę.

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA