Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Rejsy kutrem po Bałtyku

Rejsy kutrem po Bałtyku

A kto wie, co to jest kuter? Oczywiście, jest to łódź motorowa służąca do połowu ryb na morzu. Ale ostatnio pojawiła się jeszcze możliwość turystycznego wykorzystania kutra. Są to wycieczki kutrem po Bałtyku, zazwyczaj połączone z innymi atrakcjami.
 

Z portu w Jastarni wypływa na takie turystyczne rejsy kuter Magdalena. Turyści indywidualni mogą uczyć się tu łowienia ryb, sterowania (oczywiście pod okiem doświadczonego szypra), a także zwiedzić cały kuter i zapoznać się z jego urządzeniami. Dodatkowymi atrakcjami dla grup jest śpiewanie pieśni kaszubskich i biesiadnych z zespołem kaszubskim szypra, nauka języka kaszubskiego i poczęstunek. Cena biletu indywidualnego wynosi 15 zł, a dla grupy - do uzgodnienia.

Drugim portem oferującym turystyczne rejsy kutrem jest Łeba. Sam rejs trwa kilka godzin, ale wiele biur podróży oferuje całą 3-dniową wycieczkę obejmującą dojazd autokarem, rejs po morzu, zwiedzanie miasta oraz powrót. Pierwszy dzień jest zazwyczaj poświęcony na dojazd do Łeby i zakwaterowanie w hotelu w centrum portu. Wieczorem lub późnym popołudniem przewidziana jest obiadokolacja, a po niej wieczorek integracyjny. Drugiego dnia wyprawy po bardzo wczesnym śniadaniu (zamiast niego można poprosić o prowiant na drogę) wypływamy na połów dorsza. Należy wypożyczyć sprzęt wędkarski; nie wolno również zapomnieć o odpowiednim stroju, gdyż pogoda na morzu bywa zmienna. Szyper za pomocą echosondy namierza ławicę dorszy i to on kieruje całym połowem. To naprawdę ciężka praca, zwłaszcza dla niedoświadczonych rybaków, ale za to jaka satysfakcja, gdy po zejściu na ląd można usmażyć własnoręcznie złowioną i oprawioną rybę. Dla uczestników wycieczki, którzy nie chcą wypływać na morze przewidziany jest w tym czasie pobyt na plaży lub autokarową wycieczkę z przewodnikiem na trasie Łeba - Rąbka. Można obejrzeć ruchome wydmy, przejechać się ciuchcią do wyrzutni rakiet - znajduje się tam ekspozycja z czasów II wojny, a także popływać statkiem po Jeziorze Łebsko. Po powrocie do hotelu, obiedzie i odpoczynku wieczorem znów jest wieczorek taneczny. Trzeciego dnia po śniadaniu grupa wykwaterowuje się z hotelu, a następnie zorganizowane jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obiad zjada się na trasie zwiedzania, a po południu następuje wyjazd w drogę powrotną.

Cena takiej wycieczki nie jest mała, przekracza 500 złotych od osoby i w dużym stopniu zależy od liczebności grupy i obejmuje:
  • Przejazd autokarem - klimatyzacja, cafe bar, video.
  • Dwa noclegi, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i wyżywienie wg programu.
  • Opieka pilota. Ubezpieczenie NNW i podatek VAT.
Nie wlicza się w nią natomiast rejsu kutrem rybackim (120 zł.), wypożyczenia sprzętu - 20 zł i biletów wstępu - 45 zł (rejs po jeziorze Łebsko, latarnia, ciuchcia, wejście do SPN, zamek Wejherów).

Program wycieczki można zmienić i dostosować do potrzeb grupy, a także dostosować do aktualnych warunków pogodowych.

Turystyczne rejsy kutrem rybackim lub stylizowanym na łódź Wikingów oferuje również port we Władysławowie. Są to biegnące wzdłuż wybrzeża, 8-godzinne rejsy połączone z połowem ryb, a także romantyczne rejsy o zachodzie słońca w towarzystwie zespołu muzycznego, z kieliszkiem szampana i przekąskami.
/ mso /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA