Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Po co Chiny budują bezludne miasta?

Po co Chiny budują bezludne miasta?

W ubiegłym roku Chińczycy wybudowali 65 milionów domów, które od samego początku stoją puste - poinformował amerykański ośrodek badawczy Stratfor. Nasuwa się więc pytanie, po co budować tylko po to aby... budować?
 

Chiny od lat znajdują się w czołówce najszybciej rozwijających się państw świata, przejawia się to m.in. w ilości budowanych domów mieszkalnych. Statfor zauważył, że Chińczycy budują całe miasta, pełne ładnych, nowoczesnych domów, które w praktyce pozostają „miastami widmo”. Takim przykładem jest Nowy Dystrykt miasta Zhengzhou na wschodzie Chin, gdzie zbudowano bardzo nowoczesne osiedla, do których nikt się nie wprowadza.

Wyjaśnieniem tej wydaje się absurdalnej sytuacji jest dbałość o wizerunek szybkiego rozwoju chińskiej gospodarki. Opiera się ona bowiem bardziej na szybkim wzroście niż dużych marżach i zyskach, stąd też aby utrzymać dobre statystyki Chińczycy budują mieszkania nie ze względu na popyt, ale by nie dopuścić do wybuchu społecznych niepokojów i niezadowolenia mas.


Gospodarka Państwa Środka niezaprzeczalnie rozwija się bardzo szybko, podejście takie może jednak spowodować, że Chiny to tak naprawdę kolos na glinianych nogach.

/ Fr, fot. asianoffbeat.com / 2011-10-06

Komentarze:


dagatek
2011-10-09


Podobno liczby nie kłamią, ale jak wytłumaczyc fakt , ze rozwijajace sie panstwo ,ma miliony bezdomnych ?
Ze obok wspamialych budowli rosnie gogantyczna bieda....smutne.
Pan i jego pies mają średnio 3 nogi;)//Nie wierze liczbom...

lagatta
2011-10-06


Ale głupota!!!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA