Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Planujesz wypoczynek na morzem? Gdańsk Cię zaskoczy!

Planujesz wypoczynek na morzem? Gdańsk Cię zaskoczy!

O ile góry są świetnym miejscem na urlop dla osób aktywnych, o tyle osoby lubiące błogi odpoczynek powinny pomyśleć o wczasach nad morzem. Tym bardziej, że oprócz plaż mają one do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji, czego doskonałym dowodem jest Trójmiasto.
 

Miejsce muzyki i kultury

Gdańsk, Gdynia i Sopot sprawdzają się na tym polu pod każdym względem. To właśnie tutaj odbywają się liczne festiwale muzyczne, zarówno te rozrywkowe, jak i skierowane do bardziej wymagającej widowni.

Jeżeli zależy Ci na popularnych zespołach, będziesz miał okazję zobaczyć je na żywo w trakcie gdyńskiego Open’era, jeśli zaś wolisz muzykę organową, zapewne przyciągną Cię koncerty w gdańskiej Oliwie. Odbywają się tutaj także festiwale jazzowe, zdecydowanie czy teatralne. Jest przy czym się bawić.

Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz zgrać swój urlop z konkretnym wydarzeniem, warto z dużym wyprzedzeniem rezerwować miejsce noclegowe, bez względu na to, czy będą to pokoje hotelowe, czy indywidualne apartamenty w Gdańsku pod tym względem zdecydowanie wymaga planowania z wyprzedzeniem. Na szczęście istnieją niezależne bazy ze spisem apartamentów, w których można nawet na ostatnią chwilę znaleźć coś wolnego, czego świetnym dowodem jest portal dhapartamenty.pl.

Trójmiejskie zabytki

Do Gdańska, Gdyni i Sopotu warto jednak przyjeżdżać nie tylko ze względu na odbywające się tutaj wydarzenia. Równie ciekawe są miejscowe zabytki, jak sięgająca swą historią do XIV wieku Bazylika Mariacka (słynąca z tego, że wśród wszystkich średniowiecznych kościołów zbudowanych z cegły, właśnie ona jest największa), XIX-wieczna latarnia morska, czy Żuraw - znajdujący się w tym mieście największy średniowieczny dźwig portowy.

Na terenie miasta znajdują się również historyczne baszty i średniowieczna nadmorska twierdza Wisłoujście, obecnie przyciągająca turystów nie tylko ze względu na możliwość zapoznania się z architekturą obronną minionych wieków. Obecnie twierdza ta sporo sławy zyskuje jako... siedlisko nietoperzy, niewątpliwie zyskując w ten sposób pewnej symboliki i nastroju.

A jeśli ktoś będzie czuł niedosyt po odwiedzeniu zabytkowych miejsc (choć zapewniamy, są one naprawdę ciekawe), zawsze może (a nawet powinien!) zaglądnąć do gdańskich muzeów, z Muzeum Morskim na czele. Mnogość eksponatów, jakie można tam znaleźć sprawia, że można oczyma duszy przenieść się w przeszłość i prześledzić kolejne wieki, przez jakie rozwijało się to miasto.

/ Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA