Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Off road - przygoda nie tylko dla mężczyzn. Jak się przygotować do ekstremalnej jazdy?

Off road - przygoda nie tylko dla mężczyzn. Jak się przygotować do ekstremalnej jazdy?

Off - road to atrakcja dla osób o silnych nerwach, które lubią podejmować wyzwania. Jazda po nieutwardzonych drogach, na których czyha mnóstwo przeszkód zapewnia maksymalną dawkę adrenaliny, dlatego decyzji o udziale w tej aktywności nie należy podejmować zbyt pochopnie. Absolutnie nieprawdziwe jest stwierdzenie, że jest to rozrywka tylko dla mężczyzn, ponieważ wciąż off - road zyskał szerokie grono fanek, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z tej atrakcji.
 

Jak się przygotować do przygody z Off Road?

Off - road to jazda w niezwykle ekstremalnych warunkach, dlatego wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Najbezpieczniej jest wypożyczyć specjalnie do tego przystosowany samochód terenowy napędem 4 x 4. Z uwagi na specyfikę tej rozrywki, należy zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie. Właściwa w tym przypadku będzie garderoba, która ochroni ciało przed ryzykiem powstania otarć i urazów. Niezależnie od pory roku, należy zabrać ze sobą dodatkowy komplet zarówno ubrań, jak i butów. Umożliwi to komfortowe kontynuowanie jazdy. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się koszulki i bluzy termoaktywne, oraz wiatro- i wodoszczelne spodnie, które ochronią ciało przed niekorzystnymi warunkami. Zaprojektowana w sposób praktyczny oraz funkcjonalny odzież, stanowi nie tylko świetną formę osłony, ale również zapewni maksymalną wygodę w trakcie jazdy.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Na samym początku przygody z off - road’em, warto postawić na specjalne szkolenie, podczas którego instruktor wprowadzi Cię w zasady jazdy terenowej. Po takiej dawce teorii, na której przybliżone zostaną również najważniejsze elementy samochodu, których będziesz używać podczas jazdy, nastąpi część praktyczna. Tor off - roadowy został zaprojektowany tak, aby klient miał okazję wykorzystać nabytą podczas szkolenia wiedzę. Różnorodność podłoża i ukształtowania terenu, sprawi, że czeka Cię wiele wymagających prób, jednak z odpowiednimi umiejętnościami i po wartościowym szkoleniu podołasz temu wyzwaniu!

Gdzie jeździć?

Zasada pierwsza off - road’u: dostosuj swoje możliwości do stopnia trudności. Pomoże Ci to w pełni cieszyć się jazdą, a dzięki praktyce, będziesz mógł przenosić się na coraz wyższy poziom. W Polsce występuje mnóstwo tras off - road’owych, m.in. w Szczecinie, Katowicach, Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie czy też Krakowie. Na samym początku wybieraj trasy zielone, ewentualnie niebieskie. Są one idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ekstremalną jazdą samochodem terenowym.

Z myślą o kierowcach, którzy posiadają już doświadczenie w off - road’owych jazdach, zostały opracowane specjalne - bardziej wymagające trasy oznaczane kolorem czerwonym, czarnym oraz fioletowym. Zawierają one wiele technicznych przeszkód, które wymagają wyjścia z samochodu, a ponadto wzbogacone są o podjazdy i zjazdy przez przeszkody ziemne. Taka właśnie jest trasa czarna w Warszawie. Niezwykle ciekawy jest również off - road po górach, który polega na pokonywaniu ostrych zjazdów, podjazdów, trawersów oraz wąskich ścieżek obsadzonych drzewami.

Off - road jako atrakcja dla każdego

Ekstremalna jazda samochodem terenowym zyskała wielu fanów zarówno w gronie męskim, jak i żeńskim. Jest to znakomita forma rozrywki dla par - wspólne pokonywanie trudności, rozwiązywanie problemów na trasie i adrenalina, której poziom sięga zenitu. Wszystko to wiąże się z wzajemnym zaufaniem i koniecznością wsparcia. Nic tak nie cementuje związku, jak wspólnie spędzony czas, dlatego podejmij wyzwanie i zabierz ukochaną osobę na tę ekstremalną formę rozrywki - zarezerwuj czas na off-roadową przygodę na stronie Super Prezenty!

/ FreWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA