Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Najciekawsze wycieczki na Mauritiusie

Najciekawsze wycieczki na Mauritiusie

Mówisz: „Mauritius”, myślisz: „ekskluzywne wakacje”. Nieodłącznym skojarzeniem z tą niesamowitą wyspą jest obraz opadającej ku turkusowemu morzu palmy i białego piasku. Piękno miejsca najlepiej opisał Mark Twain mówiąc: „Bóg najpierw stworzył Mauritius, a dopiero potem, na jego podobieństwo Raj”. Cóż można robić w Raju oprócz kosztowania wspaniałych widoków i relaksu na plaży? Kilka pomysłów podsuwają wycieczki fakultatywne organizowane w tym magicznym miejscu.
 

Północ wyspy - wycieczka rozpoczyna się wizyta w słynnym ogrodzie botanicznym Pamplemouses, gdzie podziwiać można niezliczoną ilość egzotycznych roślin. następnie uczestnicy przejeżdżają do stolicy kraju- Port-Louis, gdzie zwiedzają pełne życia miasto o bogatej historii. Kolejnymi punktami w programie są: wizyta w malowniczo położonych miejscowościach Grand Baie i Cap Malheurex oraz zwiedzanie fabryki modeli statków, z których słynie Mauritius. Wycieczka całodzienna. Cena: 35 euro.

Port Louis City Tour - wycieczka idealna dla wszystkich uwielbiających cenowe okazje! Zwiedzanie stolicy kraju, Portu Louis i czas wolny na zakupy w bezcłowym sklepie Miraj i kompleksie Caudan Waterfront. Cena: 25 Euro.

Uroki Południa - wycieczka obejmująca południową część wyspy. Zwiedzanie Floreal, dzielnicy miasteczka Curepipe z licznymi sklepikami i restauracjami. Z punktu widokowego na uśpionym wulkanie Trou aux Cerfs można podziwiać jego krater, zaś patrząc w drugą stronę- niesamowite krajobrazy wyspy. Przejazd do świętego jeziora Grand Bassin w kraterze wygasłego wulkanu, które stanowi święte miejsce dla hinduistów. Znajduje się tam wysoki na 32 metry posąg boga Śri Margali Mahadewy. Kolejnymi punktem programu jest wizyta w Parku Narodowym Przełomu Czarnej Ziemi (Black River Gorges), gdzie znajdują się najwyższy wodospad na Mauritiusie oraz niezwykły krajobraz kolorowej ziemi w Chamarel. Przejazd panoramiczną trasą na półwysep Le Morne. Wycieczka całodzienna. Cena: 80 Euro.

Wyżyny i dzikie Południe - program idealny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wizyta w La Vanille Reserve de Mascareignes, gdzie znajduje się znana farma krokodyli i jeden z największych żłobków dla żółwi w regionie Oceanu Indyjskiego. Zwiedzanie Floreal, dzielnicy miasteczka Curepipe ze sklepami i restauracjami. Podziwianie dna krateru oraz krajobraz Mauritiusa z punktu widokowego na uśpionym wulkanie Trou aux Cerfs. Wizyta w fabryce modeli statków w Curepipe. Czas wolny na zakupy w centrum miasta. Po południu przejazd trasą wiodącą przez dziewicze wioski południowego wybrzeża i wizyta na plaży Gris Gris. Wycieczka całodzienna. Cena: 40 Euro.

Zachodnie wybrzeże - rejs katamaranem i obserwacja wielorybów. Kilkugodzinny rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża, podczas którego istnieje możliwość obserwacji wielorybów! Czas na relaks, opalanie i korzystanie z uroków Mauritiusa. Cena: 90 Euro.

Wschodnie wybrzeże: Ile Aux Cerfs - rejs katamaranem. Raje katamaranem do ujścia rzeki Grande Riviere Sud- Est i podziwianie niesamowitych wodospadów. Czas na kąpiele, opalanie i relaks. Cena: 85 Euro (zawiera lunch i napoje).

Północne wybrzeże - rejs katamaranem. Północne wybrzeże stwarza możliwości do snurkowania i podziwiania podwodnego świata. Leniwy rejs, relaks i opalanie. Cena: 90 Euro (zawiera lunch i napoje).

/ mkn, fot.photoxpress.com/Patrick M. /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Relacje z wakacji: