Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Miasta turystyczne gotowe na rowerowych turystów - które miasta i rejony Polski wygodnie zwiedza się na rowerze

Miasta turystyczne gotowe na rowerowych turystów - które miasta i rejony Polski wygodnie zwiedza się na rowerze

Turystyka rowerowa staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wiele osób coraz częściej i chętniej zamienia swoje auto na dwa kółka i to właśnie z ich pomocą chce zwiedzać Polskę.
 

Potrzebne są zatem dobre warunki do turystyki rowerowej, co na szczęście jest zauważane przez wielu włodarzy miast i infrastruktura rowerowa staje się coraz lepsza. Z pomocą przychodzi im firma dostarczająca tego typu sprzęt: Komserwis - stojaki rowerowe są bowiem niezbędne, jeśli myślimy o tym, by turystyka rowerowa w miastach dobrze się rozwijała. Zobaczmy, do jakich miast i w jakie rejony warto wybrać się na rowerze.

Warszawa i Kraków - przybywa tras rowerowych

Warszawa i Kraków to miasta bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. W obu tych miastach liczba ścieżek rowerowych stale rośnie, a na rowerze można poruszać się nie tylko po centrum, ale i poza jego ścisłymi granicami. W obu tych miastach prężnie działają również systemy do wypożyczania rowerów miejskich, dzięki czemu zwiedzanie miasta z perspektywy dwóch kółek jest dostępne nie tylko dla mieszkańców, którzy posiadają własne rowery, ale i dla turystów. Chętnie korzystają z tego nie tylko polscy turyści, ale również obcokrajowcy, którzy zwiedzając miasta na rowerze mogą zobaczyć je nie tylko oczami przewodnika, który prowadzi ich po najbardziej znanych zabytkach, ale i mieszkańca. Dzięki temu mogą wczuć się w klimat i lepiej poznać specyfikę każdego z tych miast, tak bardzo od siebie różnych.

Zamość, Sandomierz, Przemyśl czyli Green Velo na południu

Green Velo to najdłuższa oznakowana trasa rowerowa w Polsce. Przebiega ona z południa Polski aż do Elbląga, a na jej trasie znajduje się wiele ośrodków miejskich. Na uwagę zasługuje szczególnie południowa część trasy, przebiegająca przez Zamość, Sandomierz i Przemyśl czyli miasta, które bez wątpienia warto odwiedzić. Dzięki trasie rowerowej możemy udać się tam na dwóch kółkach, a następnie zwiedzić atrakcyjne zabytki.

Nadmorskie kurorty a rowery

Popularność turystyki rowerowej zauważają również władze nadmorskich kurortów. Rowerem możemy poruszać się tam nie tylko po dużych ośrodkach, takich jak Gdańsk i cale Trójmiasto, Kołobrzeg czy Świnoujście. Możemy na rowerze zwiedzić całe Wybrzeże Bałtyku, gdyż biegnie wzdłuż niego oznakowana trasa rowerowa. To gratka dla wszystkich miłośników nadmorskich klimatów, którzy niekoniecznie chcą spędzać czas leżąc plackiem na plaży.

Na rowerze w góry?

Na przyjęcie rowerowych turystów są gotowe również góry. W tych rejonach również znajdziemy sporo tras, o różnym stopniu trudności. W rejonie Szczawnicy warto zdecydować się na rowerowy przełom Dunajca, w rejonie Żywca na objazd wokół Jeziora Żywieckiego, a w rejonie Zakopanego liczne trasy po tatrzańskich dolinach. Wycieczki rowerowe w tym rejonie wymagają jednak pewnego przygotowania kondycyjnego, bo ukształtowanie terenu sprawia, że są to rejony o dużych różnicach wysokości. Nie dziwi zatem fakt, że na trasach pojawią się podjazdy wymagające sporego wysiłku. Widoki, świeże powietrze i satysfakcja z pokonania własnych słabości będą jednak najlepszą nagrodą po takim wysiłku.

Sponsorem artykułu jest firma Komserwis - ogólnopolski dostawca obiektów małej architektury.

/ Fre/Wh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA