Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kuba: najstarszy człowiek na świecie ma 125 lat?

Kuba: najstarszy człowiek na świecie ma 125 lat?

Czy Juana Bautista Ridriguez 125-letnia Kubanka jest najstarszą osobą na świecie? Twierdzi tak kubańska agencja AIN, jednak faktu tego nie potwierdza rejestr prowadzony przez Księgę Rekordów Guinessa.
 

Kubańskie media poinformowały że 125-letnia mieszkanka tego kraju jest najstarszą osobą na świecie. Kobieta urodziła się 2 lutego 1885 r. na wschodzie Kuby we wsi Campechueli, gdzie mieszka do tej pory. Wprawdzie informacje takie potwierdza rejestr mieszkańców tej wsi, to rekord ten nie jest potwierdzony w Księdze Rekordów Guinessa.

Jak do tej pory według Księgi najstarszym człowiekiem w historii była obywatelka Francji Jeanne Calment, która zmarła w 1997 r. w wieku 122 lat, zaś wśród osób żyjących najstarsza jest mieszkanka Japonii Kama Chinen mająca 114 lat.


Kubańskie media podkreślają że Juana Bautista Ridriguez czuje się dobrze i jak mówi, jeszcze wiele lat przed nią. Na pytanie w czym tkwi fakt jej długowieczności, odpowiedziała że jest to zasługa czystego powietrza, diety oraz miłości do bliskich.

/ Fr / 2010-02-23

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: