Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kraków w jeden dzień - co zwiedzić?

Kraków w jeden dzień - co zwiedzić?

Była stolica Polski to gigantyczne miasto pełne niezwykłych zakamarków, ciekawych miejsc, śladów po ważnych wydarzeniach historycznych oraz kolebka polskich mitów i legend. Z Krakowa pochodzi szewczyk Dratewka, to tutaj pokonano lustrem bazyliszka, a na Wawelu pod smokiem spoczywają polscy królowie. Atrakcji jest wiele i nawet tydzień nie starczy, by wszystko zwiedzić - jak więc to zrobić w jeden dzień?
 

Zacznij rankiem od największych atrakcji

Podczas krótkiej, weekendowej wizyty w Krakowie bez wątpienia trzeba odwiedzić jedno miejsce - Wawel. Najlepiej udać się wczesnym rankiem, jeszcze przed otwarciem, by uniknąć kolejek i tłumu turystów, którzy zazwyczaj wybierają się do stolicy Małopolski na nieco dłużej niż jeden weekend. Zwiedzanie starego zamku i poznanie jego historii z pewnością będzie jednym z najważniejszych punktów podróży po Krakowie, a wizytę w Smoczej Jamie należy dodać do top listy. Po zwiedzeniu Wawelu można szybko przejść przez rynek, by odetchnąć przy kawie i zobaczyć Sukiennice. A jeśli czas na to pozwoli to warto odszukać żelazny nóż pod jednym z łuków i poznać jedną z najbardziej tajemniczych historii z Krakowem w tle.

Popołudnie w muzeach i interaktywnych centrach

Popołudnie to najlepsza pora na zwiedzanie miejsc nietypowych, np. Fabryki Schindlera, gdzie można poznać historię Oscara Schindlera, który pomagał w ratowaniu krakowskich Żydów podczas Holocaustu i którego sportretowano w jednym z najlepszych filmów wszech czasów – „Liście Schindlera” Stevena Spielberga. Warto udać się także do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym odwiedzający mogą przeprowadzać doświadczenia fizyczne lub do www.historyland.pl, Interaktywnego Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków, gdzie z klocków Lego przygotowano makiety poświęcone najważniejszym wydarzeniom w historii Polski. Centrum mieści się w zabytkowym starym dworcu PKP, który funkcjonował przez ponad 150 lat i uznawany jest za perełkę neorenesansowej architektury.

Wieczór pod znakiem smakołyków

Krakowski rynek przepełniony jest różnorodnymi lokalami, które spełnią nawet najbardziej wyszukane zachcianki kulinarne oraz wybredne podniebienia. Warto także zejść na chwilę z głównej płyty krakowskiego centrum i udać się w zaułki, gdzie zazwyczaj chowają się bardziej klimatyczne i nieco tańsze lokale. W bocznych uliczkach często na odwiedzających czeka uśmiech losu, w postaci koncertów na żywo przy jedzeniu lub nawet wędrownych teatrzyków, które od czasu do czasu goszczą w restauracjach i barach.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA