Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kambodża ma więcej Buddy

Kambodża ma więcej Buddy

Archeolodzy prowadzący prace na stanowisku w kompleksie Angkor w Kambodży dokonali odkrycia dwóch posągów Buddy. Według szacunków powstały one co najmniej VIII wieków temu. O znalezisku media poinformował Ly Vanna z agencji rządowej zarządzającej kompleksem.
 

Odkrycie miało miejsce na terenie świątyni Ta Prohm w wielkim kompleksie Angkor, położonym w znanej wśród turystów prowincji Siem Reap na północy kraju. Oba posągi zostały wykonane z kamienia, najprawdopodobniej w XII wieku. Niestety nie przetrwały próby czasu, lub też zostały w przeszłości specjalnie zniszczone - nie mają głów. Gdyby były w całości, większy z nich miałby około 3 metrów wysokości.

Angkor, to współczesna nazwa państwa Khmerów, które istniało w latach 802-1432. Nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa nagara - miasto (nagara -> nokor -> angkor). W kompleksie Angkor znajduje się najbardziej znana świątynia - Angkor Wat zbudowana przez Surjawarmana II (1113-1150 n.e.) na cześć hinduskiego bóstwa Wisznu. Przez 37 lat budowało ją około 5 tysięcy rzemieślników i 50 tysięcy robotników.

/ Fr, fot. wikimedia.org / 2011-11-02

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA