Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jakie są wymiary walizek i bagaży w Ryanair?

Jakie są wymiary walizek i bagaży w Ryanair?

Linie lotnicze Ryanair należą do jednych z najchętniej wybieranych przez Polaków. Niskie koszty biletów, oraz wygodna sieć połączeń lotniczych sprawiają, że wiele osób korzysta z usług tego właśnie przewoźnika. Przed przystąpieniem do rezerwacji biletu, należy przede wszystkim zapoznać się z regulaminem oraz informacjami dotyczącymi wymiarów i wagi bagażu. O tym, jakie kryteria powinna spełniać walizka podręczna Ryanair oraz bagaż rejestrowany, piszemy poniżej.
 

Bagaż podręczny, a więc taki, który można zabrać ze sobą na pokład jest bezpłatny, jednak musi spełniać określone wymogi. Po pierwsze, powinien mierzyć 55x40x20 cm oraz ważyć maksymalnie 10 kg, warto zatem zaopatrzyć się w walizkę, która została zaprojektowana zgodnie z tymi wymiarami. W bagażu podręcznym nie mogą się znajdować ostre przedmioty, a ilość przewożonych płynów nie może przekraczać 100 ml. Dodatkowo, trzeba przechowywać je w bezbarwnej, plastikowej torebce o wymiarach 20x20 cm. Poza walizką podręczną, na pokład samolotu linii Ryanair można wnieść dodatkową, mniejszą torebkę o wymiarach 35x20x20 cm, gdzie można schować portfel czy telefon. Należy także wspomnieć, że tylko pierwsze 90 osób może wnieść podręczną walizkę na pokład. Pozostali pasażerowie są zobowiązani do bezpłatnego umieszczenia bagażu w luku. Oprócz bagażu podręcznego, podróżujący mogą także, za odpowiednią opłatą, zabrać ze sobą bagaż rejestrowany, który będzie umieszczony w luku bagażowym. Istnieje możliwość nadania bagażu 15 kg lub 20 kg, jednak trzeba ściśle trzymać się podanych wytycznych, gdyż za każdy dodatkowy kilogram trzeba słono zapłacić (10 L/€ za kg). W przypadku tego typu walizek, nie są podane konkretne wymiary.

Jaką walizkę wybrać na podróż samolotem

Przy wyborze odpowiedniej walizki na podróż, poza rozmiarami, należy także zwrócić uwagę na rodzaj tworzywa, z jakiego została wykonana. Powinna ono być przede wszystkim wytrzymałe na wszelkie wstrząsy i dobrze zabezpieczać znajdującą się w walizce zawartość. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup walizki wykonanej z tzw. ABS-u lub polikarbonu - twardych materiałów, które świetnie chronią rzeczy przed zgnieceniem. Większość walizek podróżnych dostępnych na rynku posiada także kółka oraz specjalny uchwyt, dzięki czemu nie trzeba nosić ciężkiego bagażu. Jeżeli w podróż zabiera się wartościowe przedmioty, warto pomyśleć o walizce, której suwak jest zabezpieczony szyfrem. Takie zabezpieczenie zapewnia, że bagaż nie dostanie się w niepowołane ręce. Jeżeli wybierasz się w podróż samolotem i szukasz odpowiedniej walizki kabinowej Ryanair, zajrzyj na: https://www.wittchen.com/bagaz/walizki/ryanair

Artykuł sponsorowany

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA