Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak wybrać walizkę kabinową do WizzAir?

Jak wybrać walizkę kabinową do WizzAir?

Węgierska tania linia lotnicza jest jednym z najpopularniejszych przewoźników tego typu w Europie. Obsługuje około 600 tras, ma też 25 baz operacyjnych na Starym Kontynencie. W tym, aż 5 w Polsce - między innymi dlatego, że WizzAir jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków linii. Każdy, kto planuje podróż WizzAirem, powinien pamiętać, że jak każdy przewoźnik ma on swoje wymagania dotyczące zasad podróży i bagażu, również podręcznego. Jak wybrać walizkę kabinową do WizzAir? Podpowiadamy!
 

Przed zakupem walizki kabinowej - WizzAir w liczbach


Walizka kabinowa do WizzAir powinna mieć rozmiar 55 x 40 x 23 cm i ważyć nie więcej niż 10 kg.
https://www.wittchen.com/walizkakabinowa,p7132584#890372

WizzAir działa od 2003 roku i w każdym roku systematycznie zwiększa liczbę przewożonych pasażerów. 2018 był kolejnym rokiem z rzędu z największą liczbą obsłużonych podróżnych - według danych WizzAir było ich 33,8 mln. Dane z pierwszego kwartału 2019 roku pozwalają przewidywać , że ta liczba, już przed końcem grudnia zostanie przekroczona. WizzAir jest również jednym z najważniejszych przewoźników dla pasażerów lotniczych w naszym kraju. W 2018 roku na trasach z i do Polski, z usług WizzAir skorzystało aż 9,3 mln osób - ponad 1 wszystkich podróżnych linii lotniczej. Główne powody są dwa - atrakcyjne dla Polaków kierunki oraz niewygórowana cena usługi.

Walizka kabinowa do WizzAir - o tym trzeba pamiętać

Wspomniana, niska cena nie bierze się znikąd. WizzAir, jak każdy tani przewoźnik, oferuje loty za niewielką opłatą, ale pobiera dodatkową zapłatę za, na przykład, bagaż rejestrowany i wiele innych możliwości. W cenie biletu jest najczęściej tylko bagaż podręczny. Jest to odpowiednich rozmiarów walizka kabinowa, która zmieści się w luku nad siedzeniem pasażera. Za więcej bagażu trzeba dopłacić, więc większość osób decyduje się tylko na ten podręczny. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar walizki kabinowej. WizzAir i wszyscy inni przewoźnicy samodzielnie ustalają zasady dotyczące wielkości i wagi bagażu podręcznego. Najczęściej nie są one znacząco różne, ale jednak w praktyce może okazać się, że ta niewielka różnica w rozmiarze może stać się dużym problemem i uniemożliwi wejście na pokład bez dodatkowej opłaty.


Aby wnieść walizkę kabinową do samolotu WizzAir, należy wykupić usługę Wizz Priority.
https://www.wittchen.com/walizka-kabinowa,p7136360#892800

Rozmiar i zapłata za bagaż w WizzAir

WizzAir w swoim regulaminie podróży rozróżnia trzy typy bagażu. Bagaż podręczny, podręczna walizka na kółkach oraz bagaż rejestrowany. Tak prezentują się szczegóły każdego z nich:

Bagaż podręczny:

 • rozmiar 40 x 30 x 20 cm,
 • waga do 10 kilogramów,
 • bezpłatny.
 • Podręczna walizka na kółkach:
 • rozmiar 55 x 40 x 23 cm,
 • waga do 10 kilogramów,
 • wymagane wykupienie Wizz Priority (od 21 do 129 zł przy zakupie online lub przez telecentrum WizzAir; 105 zł przy zakupie na lotnisku).
Bagaż rejestrowany:
 • rozmiar 149 x 119 x 171 cm,
 • waga do 10, 20 lub 32 kg,
 • do 6 sztuk bagażu,
 • cena za sztukę bagażu uzależniona jest od wagi i sezonu i wynosi za bagaż do 10 kg - od 9 do 27 euro, do 20 kg - od 15 do 50 euro, do 32 kg - od 23 do 72 euro.

Walizka kabinowa do WizzAir - na co zwrócić uwagę przy wyborze


Walizka kabinowa z policarbonu marki WITTCHEN dostosowana rozmiarem do wymogów WizzAir.
https://www.wittchen.com/walizka-kabinowa,p7136272#892743

Za wniesienie na pokład samolotu WizzAir walizki kabinowej należy zapłacić, ale jest ona na tyle wygodna i pojemna, że warto ponieść niewielkie, dodatkowe koszty, aby podróżować wygodniej. Walizki kabinowe są najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych (z ich ofertą możecie zapoznać się pod tym linkiem: https://www.wittchen.com/bagaz/walizki/wizzair), jednak warto przed zakupem poznać bliżej właściwości różnych materiałów. Walizki kabinowe z ABS są tanie i lekkie, ale przy częstej eksploatacji mogą dość szybko się uszkodzić. Walizki kabinowe z policarbonu są lekkie, elastyczne i bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie są dość drogie. To najlepszy wybór dla osób, które często podróżują. Rozsądnym kompromisem między tymi dwoma materiałami jest polipropylen. Walizki z tego materiału mają bardzo dobry współczynnik ceny do jakości. Na rynku dostępne są również walizki kabinowe wykonane z włókien syntetycznych, a także z aluminium.

/ Artykuł sponsorowany /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA