Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak się przygotować do podróży samolotem?

Jak się przygotować do podróży samolotem?

Bez względu na to, czy Twoja podróż samolotem odbędzie się w celach zawodowych, czy będzie to początek długo wyczekiwanych wakacji, najprawdopodobniej wzbudza ona w Tobie spore emocje. Aby nie dokładać sobie dodatkowego stresu, warto dobrze się do niej przygotować. O czym powinniśmy pamiętać przed podróżą samolotem?
 

Dokumenty

Na długo przed lotem samolotem powinniśmy zorientować się, jakie dokumenty będą nam potrzebne. Jeżeli jest to podróż krajowa, warto przy tej okazji sprawdzić czy nie minęła już ważność naszego dowodu osobistego. Jednak jeżeli podróżujemy za granicę, wymagania dokumentacyjne mogą być większe. Na terenie Unii Europejskiej najczęściej wystarczy nam dowód osobisty, jednak warto zorientować się czy nie będzie potrzebny również paszport. Wyruszając poza Unię Europejską paszport prawdopodobnie będzie wymagany. W takich sytuacjach powinniśmy odpowiednio wcześnie udać się do Urzędu Wojewódzkiego by go wyrobić. Czas oczekiwania na ten dokument może wynosić nawet 30 dni, dlatego nie warto zostawiać tego na ostatnia chwilę.

Pakowanie

Spakowanie się przed podróżą dla wielu osób może być wyzwaniem. Wymagania dotyczące wielkości bagażu podręcznego jak i ciężaru bagażu rejestrowanego są najczęściej bardzo restrykcyjne i mogą okazać się problematyczne. Dlatego warto już kilka dni wcześniej przemyśleć, co jest nam niezbędne podczas naszego lotu, a co możemy zostawić w domu. Warto skorzystać też z dostępnych w Internecie porad, dotyczących ergonomicznego składania ubrań do walizki - dzięki takiej wiedzy może uda nam się zaoszczędzić trochę miejsca na dodatkowy t-shirt. Pakując się należy również pamiętać o ograniczeniach dotyczących przewożenia płynów. Do samolotu możemy wziąć je w pojemnikach o pojemności maksymalnie 100 ml. Dlatego też wszelkie kosmetyki takie jak szampon czy żel pod prysznic powinniśmy kupić w specjalnych, miniaturowych opakowaniach lub przelać do pojemników o odpowiedniej pojemności.

Jedzenie

Jadąc na lotnisko, musimy pamiętać, że restauracje na jego terenie mogą nas zaskoczyć wysokimi cenami. Jeżeli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów podczas naszej podróży, warto zorganizować sobie prowiant. Jednak wcześniej powinniśmy dowiedzieć się, czy podczas naszego lotu będziemy mogli wnieść go na pokład.

Czas

Wybierając się w podróż samolotem, nie warto wyruszać w ostatniej chwili. Szczególnie jeżeli jedziemy na lotnisko samochodem, warto wyjechać wcześniej na wypadek gdybyśmy złapali gumę lub okazałoby się, że zapomnieliśmy czegoś zabrać.

Wyruszając w podróż samolotem, warto z wyprzedzeniem się do niej przygotować. Czasami może nadarzyć się okazja wyjazdu w ciągu kilku najbliższych dni i na szybko musimy skompletować potrzebne akcesoria. Nie zawsze wystarcza nam na to środków finansowych. W takich nagłych sytuacjach warto pomyśleć o pożyczce. Szybka pożyczka w instytucji pozabankowej może znaleźć się na naszym koncie nawet w ciągu 24 godzin. Dzięki możliwości rozłożenia spłaty na raty nie powinna ona być dla nas dużym obciążeniem. Ponadto dzięki minimalnym wymaganiom formalnym, szybka pożyczka może okazać się bardziej dostępna, niż inne formy finansowania.

Szybka pożyczka - przeczytaj więcej na proficredit.pl/szybka-pozyczka

/ FrWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA