Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Okres wakacyjny, to opustoszałe miasta, mniejsze korki na ulicach i wzmożony ruch w biurach podróży. Nie ważne czy pracujemy ciężko cały rok czy mamy problemy finansowe, choć raz w roku każdy z nas powinien wyjechać na wymarzone wakacje, żeby odpocząć i odciąć się od rzeczywistości. Co jednak zrobić gdy zabraknie nam pieniędzy? Zostać w domu, czy może jednak skusić się na wyjazd biorąc pożyczkę od rodziny, znajomych czy z jednej z instytucji finansowych?
 

Paradoks, czyli pracować i nie jechać, czy nie pracować i jechać?

Większość z nas ciężko pracuje, dzięki czemu może pozwolić sobie na określony styl życia, czasem jednak paradoksalnie pracujemy tak dużo, że nie mamy czasu na wyjazd na urlop. Pamiętajmy jednak, że same pieniądze to nie wszystko i czasem, choć raz w roku, powinniśmy wziąć urlop aby wyjechać odpocząć. O ile pracując nie mamy problemu z finansowaniem naszych wakacji, o tyle gorzej jest z osobami, których budżet nie jest zbyt duży. Osoby takie biorąc pod uwagę skorzystanie z jednej z instytucji finansowych, powinny wybrać mądrze, zdrowy rozsądek podpowiada aby skupić się na porównaniu kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl, gdzie będziemy mogli na spokojnie w domowym zaciszu wybrać kredyt najbardziej odpowiadający naszej sytuacji finasowej.

Nie rezygnuj z marzeń, one naprawdę są na wyciągnięcie ręki

Wiele osób marzy o podróżach, jednak niektóre z nich, gdy przychodzi czas urlopu, spędzają go po prostu w domu nie chcąc wydawać pieniędzy. Z finansowego punktu widzenia nie jest to dobre rozwiązanie, dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nie wyjeżdżając nigdzie chcąc czy nie chcąc i tak wydajemy pieniądze na codzienne utrzymanie. Nawet mając skromny budżet możemy wyjechać i w pewnym sensie nawet zaoszczędzić. Żeby tak było musimy albo przygotować się wcześniej do wyjazdu szukając atrakcyjnych ofert biur podróży w ofercie first minute, albo, jeśli mamy taką możliwość, polować na atrakcyjne last minute z wylotem nawet następnego dnia. Takie oferty są najtańsze, biura często sprzedają je poniżej kosztów aby odnotować najmniejsze straty na danym kierunku i w danym hotelu. Mając dużo szczęścia możemy trafić na 7-dniowy wypoczynek w Turcji, Grecji czy którymś z państw Afryki północnej za kwotę rzędu 800 zł za osobę. Nawet jeśli nie mamy takiej kwoty, warto skusić się na porównanie pożyczek przez internet na Sowafinansowa.pl, tam będziemy mogli sprawdzić czy jednak warto wziąć pożyczkę (nawet tak zwaną „chwilówkę”) i na jakich warunkach. Być może nasze marzenia nie będą kosztowały tak dużo jak się nam wydaje.

Wybierz mądrze

Decydując się na wzięcie kredytu na wakacje, powinniśmy kierować się przede wszystkim rozumem. Zastanówmy się wcześniej na co nas stać, czy przez kolejne miesiące po powrocie z urlopu na pewno udanych wakacji, nasz budżet pozwoli na spłatę pożyczki. Jeśli wszystko dobrze przeliczymy, to z jednej strony spełnimy swoje marzenie odpoczynku gdzieś na słonecznej plaży czy zwiedzania innego kraju, z drugiej nie nadwerężymy swojego budżetu i po powrocie będziemy mogli spokojnie zastanawiać się, gdzie wyjechać w przyszłym roku.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA