Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak przygotować się do podróży ze zwierzakiem?

Jak przygotować się do podróży ze zwierzakiem?

Okres wakacyjny tuż tuż, dlatego coraz więcej osób rozpoczyna snucie letnich planów wyjazdowych. Wybierając się w podróż z psem, kotem czy innym pupilem, trzeba pamiętać o odpowiednich przygotowaniach. Nie wystarczy miska na jedzenie i wodę oraz zapas karmy. Co należy uwzględnić zabierając w podróż pupila i na jaki środek transportu się zdecydować, by zwierzak czuł się komfortowo?
 

Czym podróżować ze zwierzakiem?

Zastanawiając się nad środkiem lokomocji, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. to jak duży jest zwierzak, czy jest przyzwyczajony do jeżdżenia różnymi pojazdami oraz, czy nie cierpi np. na chorobę lokomocyjną. Psy i koty, podobnie jak ludzie, mogą mieć problemy z jazdą samochodem, dlatego przed podróżą autem warto wyposażyć się w odpowiednie preparaty ułatwiające przetrwanie jazdy zwierzakowi, np. tabletki przeciwwymiotne. Nie można zapominać o komforcie - zabranie na wyjazd ulubionego kocyka oraz zabawki z pewnością umili trudy podróży. Podczas dłuższej wyprawy trzeba mieć na uwadze także postoje, zwłaszcza w przypadku psów. Warto na chwilę zatrzymać się na poboczu, najlepiej w pobliżu lasu i dać futrzakowi kilka chwil na załatwienie potrzeb i wybieganie się. Można wtedy podać mu też miskę z wodą, by ukoił pragnienie.

Co spakować do psiej lub kociej walizki?

Poza karmą, ulubionymi zabawkami i kocykiem nie wolno zapominać jeszcze o kilku przedmiotach. Z pewnością do psiej lub kociej walizki trzeba zapakować smycz oraz, w przypadku psów, kaganiec. Dla wszystkich zwierzaków niezbędny będzie transporter. Podróż do lasu to dodatkowo konieczność zadbania o ochronę przed pasożytami - idealnie sprawdzi się tu obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna Foresto. Można założyć ją zarówno psom, jak i kotom. Jest ona komfortowa dla pupila i nie ogranicza jego swobody. Dobrym rozwiązaniem będzie także zabranie chusteczek i zestawu sprzątającego, by w razie konieczności móc posprzątać po zwierzaku.

Gdzie zatrzymać się ze zwierzakiem?

W przypadku kilkudniowych podróży trzeba z wyprzedzeniem zastanowić się nad noclegiem dla towarzysza. Nie każdy hotel przyjmuje psy czy koty, więc lepiej sprawdzić to wcześniej. W niektórych miastach Polski znajdują się specjalne hotele tylko dla zwierząt, więc wybierając się w konkretne miejsce, dobrze jest sprawdzić, czy akurat w pobliżu nie znajduje się taki ośrodek. Zostawiając psa lub kota w jednym z takich ośrodków, należy pamiętać o zabraniu jego ulubionych zabawek, smakołyków i kocyka, dzięki którym będzie czuł się bezpieczniej.

/ FreWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA