Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak przygotować samochód do podróży?

Jak przygotować samochód do podróży?

Tak jak dla Ciebie intensywny wysiłek fizyczny wiąże się ze zmęczeniem i obciążeniem organizmu, tak dla samochodu daleka podróż jest dużym wyzwaniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim więc ruszysz w drogę, upewnij się, że Twoje auto podoła zadaniu i bez problemu dowiezie Cię do celu.
 

Stan techniczny

O stan techniczny auta należy dbać zawsze, jednak przed podróżą jest to szczególnie istotne. W jej trakcie samochód jest bowiem narażony na duże przeciążenia, co wydaje się oczywiste, mając na uwadze, że silnik i zawieszenie pracują na pełnych obrotach nieprzerwanie przez kilka godzin. Dlatego przed wyjazdem sprawdź poziom olejów i płynów - oleju silnikowego oraz płynów do spryskiwaczy, chłodniczego i hamulcowego. Ewentualne braki uzupełnij niezwłocznie.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Skontroluj również stan opon - jeżeli są łyse, lepiej nie wybieraj się w długą trasę, a na pewno nie za naszą zachodnią lub południową granicę, gdzie wymagania w stosunku do ogumienia są znacznie wyższe niż w Polsce. Oczywiście przed samym wyjazdem sprawdź ciśnienie oponach i w dopompuj je, o ile zajdzie taka potrzeba. Wymień także wycieraczki na nowe, jeżeli obecne są mocno wysłużone. Nie zaszkodzi rzucić okiem na stan hamulców - szczególnie w przypadku wyjazdu w góry, które stwarzają ekstremalne warunki dla klocków.

Niezbędny ekwipunek

Każde państwo ma inne wymagania co do obowiązkowego wyposażenia samochodu, dlatego w przypadku podróży zagranicznej zorientuj się, jak wyglądają przepisy w kraju, do którego się udajesz. Być może pojawi się konieczność dokupienia apteczki, kamizelki odblaskowej lub innego elementu, który nie jest wymagany w Polsce. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, zawsze miej przy sobie trójkąt ostrzegawczy. W razie awarii pomocny jest zaś zestaw narzędzi, o czym wielu kierowców zapomina.

Ubezpieczenie

Chcąc czuć się pewnie w podróży, ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie samochodu, ale również zabezpieczenie przed skutkami finansowymi ewentualnych awarii, wypadków, kolizji czy stłuczek. Polisą stworzoną specjalnie z myślą o podróżnych jest autocasco, jednak zdecydowanie warto je uzupełnić o ubezpieczenie AC. Autocasco daje gwarancję pomocy w sytuacji, kiedy jej potrzebujesz i znajdujesz się daleko od domu. Wsparcie w ramach assistance może mieć charakter techniczny (naprawa usterki), organizacyjny (zapewnienie noclegu, dowiezienie na miejsce), informacyjny (podanie niezbędnych informacji) i medyczny (udzielenie pomocy medycznej).

Z kolei dzięki autocasco zyskujesz pewność, że nawet w przypadku spowodowania szkód przez siebie lub z przyczyn losowych możesz liczyć na odszkodowanie. Jeżeli zamierzasz zainwestować w tę polisę, przed zakupem porównaj ceny i sprawdź oferty na stronie kalkulator.kalkulator-oc-ac.auto.pl.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA