Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak odpowiednio przygotować się na wyjazd pod namiot?

Jak odpowiednio przygotować się na wyjazd pod namiot?

Okres wakacji to czas, który wyjątkowo sprzyja wyjazdom i wędrówkom. Ciepłe, słoneczne dni jak nic innego zachęcają do wyjścia z domu oraz do odkrywania nowych miejsc. Sporo osób decyduje się także na wyjazd pod namiot. Nic dziwnego - w końcu taka wyprawa wiąże się z niesamowitą przygodą, obcowaniem z naturą, a także pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Nie jest jednak tajemnicą, że wyjazd pod namiot wymaga odpowiedniego przygotowania oraz zakupu kilku niezbędnych rzeczy. W naszym artykule podpowiadamy, jak odpowiednio przygotować się na taką wycieczkę!
 

Kwestia kluczowa, czyli namiot

Namiot, na który się zdecydujemy musi być przede wszystkim przestronny i wygodny, tak by można było dopasować tyle mat i karimat, ile potrzebujemy i zamierzamy ze sobą zabrać. Warto również wybrać model, który posiada przedsionek - będziemy w nim mogli zostawić bagaże, a dodatkowo ochroni on nasz namiot przed wpływem czynników atmosferycznych. Innym udogodnieniem, które z pewnością przyda się podczas naszej wyprawy będzie tropik, czyli dodatkowa powłoka rozpinana nad częścią sypialną namiotu, chroniąca przed opadami deszczu.

Co do spania?

Warunki do spania pod namiotem są dosyć spartańskie, a my, aby móc kontynuować naszą wycieczkę, musimy być wyspani i wypoczęci. Warto więc pamiętać o zabraniu ze sobą karimat lub nawet dmuchanych materaców z pompką, śpiworów, poduszek oraz koców, które ochronią nas przed nocnym chłodem (duży wybór. Dzięki nim spokojnie prześpimy noc oraz nabierzemy sił do kontynuowania swojej wyprawy. Na elementach tych nie warto oszczędzać - tylko dobry jakościowo produkt sprawdzi się w trudnych warunkach oraz z pewnością posłuży nam przez kilka sezonów - śpiwory, karimaty i maty izolacyjne znajdziecie m.in. w Addnature.pl na https://www.addnature.pl/wedrowki-i-kemping/spiwory-i-karimaty.html.

Kuchnia obozowa - niech będzie na bogato!

Jadąc pod namiot nie powinniśmy pomijać kwestii żywieniowej. Nie wystarczy jednak pójść do pierwszego lepszego sklepu i kupić trochę suchego prowiantu - często zresztą nie znajdziemy takich miejsc w pobliżu naszego biwaku. Będąc na wycieczce musimy dostarczyć naszemu organizmowi szeregu przydatnych mu witamin oraz minerałów, które dostarczą nam sił na cały dzień. Warto więc zadbać o zakup butli z gazem oraz lodówki turystycznej. Ta druga ochroni dodatkowo nasze produkty przed zbyt szybkim zepsuciem się. Jeśli chcemy, możemy także wyposażyć się w stoliki i krzesełka turystyczne.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Kemping

Na kempingu wszystko się może zdarzyć, czyli akcesoria awaryjne

Nie da się ukryć, że spanie pod namiotem nie należy do zbyt luksusowych, przez co narażeni jesteśmy na szereg nieprzewidzianych i nieprzyjemnych sytuacji. Warto się przed nimi zabezpieczyć zabierając ze sobą latarkę, spray przeciw komarom, żel na ukąszenia, nożyczki, scyzoryk, zapalniczkę, a także odpowiednio skompletowaną apteczkę. Nie zapominajmy także o podstawowych kosmetykach, takich jak pasta do zębów, żel do rąk, szampon, krem nawilżający oraz krem do opalania. Jeśli zamierzamy korzystać z pryszniców publicznych, to warto zaopatrzyć się w klapki, które ochronią nasze stopy przed grzybicą. Z pewnością przydadzą się nam również chusteczki higieniczne, czapka z daszkiem oraz dodatkowe ubrania na zmianę. Jeśli wyruszamy w nieznane nam tereny, to warto mieć ze sobą także mapę oraz przewodnik lub system GPS.

Wszystkie te akcesoria znajdziecie m.in. w sklepie z wyposażeniem outdoorowym Addnature.pl, w kategorii Wędrówki i Kemping.

/ Frwh /

Komentarze:


Jack
2017-10-23


Dobry namiot to podstawa! Kilkakrotnie przeżyłem niesamowite burze i strasznie silne wiatry-namiot wytrzymał i był suchy. Ale często widziałem turystów, którzy następnego dnia po deszczu musieli suszyć nie tylko namioty, ale wszystkie znajdujące się w nich rzeczy, bo kompletnie przemokły.

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA