Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Ferie zimowe w nadmorskiej scenerii

Ferie zimowe w nadmorskiej scenerii

Utarło się, że nad morze rodziny z dziećmi jeżdżą na wakacje, a zimowe ferie są „zarezerwowane” dla gór. Jak jednak pokazały badania Instytutu Pollster przeprowadzone w ubiegłym roku, ten trend się zmienia - i to coraz dynamiczniej.
 

Okazuje się, że z każdym rokiem przybywa chętnych do spędzenia świąt Bożego Narodzenia poza domem. I coraz częściej wybieranym przez naszych rodaków jest kierunek północny!

Jak podkreśla kierownik marketingu z kołobrzeskiego hotelu New Skanpol, na weekend świąteczny nad morzem zdecydowało się tak wiele osób, że już wczesną jesienią miejsc w hotelu na ten właśnie czas, zwyczajnie zabrakło. Podobnie jest z Sylwestrem, który duża liczba Polaków planuje spędzić w nadmorskiej scenerii.

Skąd bierze się rosnąca popularność morza w okresie zimowym?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów są... ceny. Zimowy wypoczynek nad morzem jest po prostu tańszy niż ten, który spędzilibyśmy na przykład w Zakopanem.

Druga kwestia to mniejszy problem ze znalezieniem miejsca, w którym można by spędzić zimowe ferie z rodziną. W górach w tym okresie panuje „oblężenie” zarówno kwater prywatnych (pokoi gościnnych), pensjonatów czy hoteli. Nad morzem jest zupełnie inaczej. I, co wiąże się z pierwszym wspomnianym powodem, noclegi np. w Kołobrzegu są w tym sezonie tańsze, a hotele położone nad Bałtykiem kuszą swoich Gości licznymi promocjami. W efekcie spędzenie tygodnia w kołobrzeskim hotelu New Skanpol jest tańsze niż siedmiodniowy wypoczynek w górskim pensjonacie. I wszyscy, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop czy wakacje rodzinne w hotelowych luksusach w okresie letnim, rekompensują sobie tę przyjemność właśnie zimą!

Zimowe atrakcje

Góry niewątpliwe są atrakcyjne dla wszystkich miłośników snowboardu czy jazdy na nartach. Nie znaczy to jednak, że nad morzem ferie zimowe spędza się wyłącznie w hotelowych „pieleszach”. Nadmorskie kurorty dbają o to, by Turyści mogli aktywnie spędzać w nich czasach, choćby na Lodowisku Milenium czy podczas zwiedzania miasta i parków. Sam tylko Kołobrzeg pochwalić się może licznymi atrakcjami, które najlepiej wykorzystać w tzw. niskim sezonie. Tańsze bilety, mniejsze kolejki i wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu - to właśnie atuty Kołobrzegu. A dodatkowym, jest znakomita „baza” hotelarska. Wspomniany hotel New Skanpol zlokalizowany jest w centrum tego miasta, a to sprawia, że jest idealnym miejscem, w którym można spędzić zimą czas wolny od pracy. W czasie pogody, która uniemożliwia zwiedzanie miasta, New Skanpol przygotowuje atrakcje dla swoich Gości (również dla tych najmłodszych), więc o nudzie nie może być mowy.

A zatem Kołobrzeg zamiast Zakopanego?

Jak wykazaliśmy w niniejszym artykule, wiele przemawia za tym, by zrezygnować z tradycji (lato - morze, zima - góry) i przekonać się, że w chłodne, śnieżne dni, również Bałtyk ma wiele do zaoferowania. I choć nie znajdziemy w nim gór, z całą pewnością zrekompensujemy je sobie zarówno finansowo, jak i zdrowotnie. Warto zauważyć, że pobyt nad morzem zimą jest wręcz wskazany dla osób cierpiących choćby na nadciśnienie, migrenowe bóle głowy czy inne dolegliwości zdrowotne. Bezcennego dla organizmu jodu najwięcej nad morzem jest właśnie zimą i jesienią.

Pozostaje nam tylko życzyć Państwu udanych ferii zimowych i mieć nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym artykułem raz jeszcze zastanowią się Państwo gdzie spędzić zimowe dni wolne od pracy. Kto wie, może to właśnie 2019 rok będzie tym, w którym przynajmniej część niezdecydowanych Polaków (a tych w roku 2017, według badania Instytutu Pollster było aż 53%!) postanowi zrezygnować ze spędzania ferii zimowych w domach lub górach i wybierze się właśnie morze? Gorąco do tego zachęcamy!

/ Frwhp /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA