Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Co spakować lecąc na wakacje do Azji?

Co spakować lecąc na wakacje do Azji?

Zbliża się koniec lata i wielu turystów z Polski planuje jesienną podróż do Azji, marząc o kolorowych, tętniących życiem miastach i malowniczych, rajskich plażach. Oto kilka przydatnych wskazówek dla tych, którzy wybierają się na wakacje do Tajlandii, Wietnamu czy innego kraju w Azji.
 

Dżinsy zostaw w domu

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Azję, potwierdzi - dżinsy warto zostawić w domu. Nie tylko zajmują więcej miejsca niż ubrania z innych materiałów, ale są też kłopotliwe w praniu. Zamiast tego dobrze zabrać spodnie z cienkiego materiału, które można łatwo wyczyścić i szybko wysuszyć, nawet w wilgotnym azjatyckim klimacie. Nie ma znaczenia, czy chodzi o nieustraszonego obieżyświata, czy kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z dalekimi podróżami - ubrania z bawełny, wiskozy czy lnu będą jak znalazł.

Zorganizuj się na nowym poziomie

Zwlekanie z pakowaniem do ostatniej chwili? Warto zostać mistrzem organizacji wykorzystując torebki o różnej wielkości. Odpowiednio opisane organizery w różnych rozmiarach i kolorach nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsce, ale ułatwią oddzielenie akcesoriów przydatnych w Azji (i nie tylko). Aby nauczyć się lepszej organizacji, przydatne porady dotyczące pakowania się można zobaczyć tutaj. To pierwszy krok, by zacząć czerpać przyjemność z przygotowań do podróży zamiast odkładać je na ostatnią chwilę.

Nie daj się pogryźć!

Nikt nie chce dać się pogryźć komarom ani innym insektom, zwłaszcza na wakacjach. Można odstraszać je różnymi metodami, ale co zrobić, gdy wszystkie zawiodą? Doświadczeni podróżnicy, którzy znają Azję, polecą jedno remedium, które trzeba zabrać ze sobą w podróż - maść tygrysią. Znany środek na bazie ziół nie tylko pomoże na ukąszenia owadów, ale zaradzi też obolałym mięśniom i zmęczeniu nóg.

Wszystko w jednym

Większość osób lubi proste i uniwersalne rozwiązania ułatwiające życie, zwłaszcza w miejscach, które zwiedza po raz pierwszy. Jednym z nich może być zabranie ze sobą sarongu. Prosty kawałek cienkiej tkaniny nie zajmie dużo miejsca, ale może okazać się bardzo przydatny podczas pobytu w Azji - czy to na plaży jako coś, na czym można usiąść, czy jako nakrycie głowy w świątyni zgodne z miejscowymi obyczajami.

Co z limitem bagażu?

Nieważne, czy podróżny woli zabrać ze sobą walizkę, czy plecak - nikt nie chce stresować się z powodu limitu bagażu. Dla przykładu rezerwując lot liniami Emirates do Azji, takie zmartwienia można zostawić za sobą. Wszystkim pasażerom podróżującym z przewoźnikiem z Dubaju przysługuje wysoki limit do 35 kg w klasie ekonomicznej oraz jeszcze większy limit w pozostałych klasach rezerwacyjnych.

/ Fr /

Komentarze:


piea
2017-09-13


co zabrać do Azji? myślę że dokładnie to samo - co w każde inne miejsce na świecie w strefie tropikalnej!)
Tytuł aktykułu jest mocno niedokładny, bo Azja jest przeogromna i nie ogranicza się tylko do Indochin; są miejsca na tym kontynencie takie, że stosowniejszy byłby ekwipunek polarnika :) a dżinsy, czy nawet portki z futra, grube kurty i czapy są jak najbardziej konieczne :)

kangur
2017-09-05


Z doświadczenia wiem, że najlepsze środki na odstraszanie komarów to te kupione w aptekach już na miejscu :)

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA