Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chcesz podróżować więcej w tym roku? Oto jak to zrobić!

Chcesz podróżować więcej w tym roku? Oto jak to zrobić!

Wiele osób pragnie podróżować więcej, niestety ograniczają nas głównie środki finansowe i czas. Co zrobić, by podróżować więcej i nie wydać przy tym wszystkie oszczędności? Oto kilka rad.
 

Podróże w grupie lub solo

Podróżowanie jest wspaniałą rozrywką dla tych, którzy chcą poznawać świat. Coraz więcej z nas chce podróżować, nie wydając przy tym fortuny. Dobrą opcją na tanie i wesołe podróże jest wyprawa w grupie znajomych. Można zaplanować dobrze urlop, z wyprzedzeniem rezerwując tanie noclegi i transport, w atrakcyjnych cenach i rozłożyć koszty na kilka osób. Bez względu na to, czy planujemy pobyt w hotelach, czy też hostelach, ważne, by na wakacjach czuć się komfortowo i odpocząć w doborowym towarzystwie. Podróżowanie solo jest droższe, ale istnieje kilka metod na obniżenie kosztów wyjazdu. Przejazd BlaBlaCar, nocowanie u znajomych lub coach surfing, jedzenie posiłków przygotowanych we własnym zakresie - to pozwoli sporo zaoszczędzić w podróży w pojedynkę.

100 kilometrów za złotówkę

Wytrawny, oszczędny turysta podróżuje tanimi liniami lotniczymi, płacąc niewielkie sumy za bilety, rezerwowane z dużym wyprzedzeniem lub złapane okazyjnie. Nie ma obaw przed podróżowaniem autostopem, dzieli auto z innymi bądź szuka tanich biletów kolejowych. Im taniej, tym lepiej! Jeśli jesteśmy bardziej spontanicznym typem - Last Minute to coś dla nas. Chwytanie promocji w ostatnim momencie, dla wielu osób może wydawać się szalone. Jednak, jeśli znamy już mniej więcej datę naszego urlopu, a nie możemy zdecydować się na kierunek, jest to interesująca opcja. Linie lotnicze i kolejowe od czasu do czasu organizują duże akcje promocyjne, sezonowe wyprzedaże biletów lub udostępniają kody rabatowe. Warto śledzić ich profile w mediach społecznościowych lub specjalne strony, które udostępniają te oferty promocyjne. Wśród nich jest strona Kupon.pl, gdzie znajdziecie na przykład najnowsze promocje i kody rabatowe Lot oraz innych przewoźników i hoteli.

Planuj, zapisuj, kalkuluj

Bez względu na to, czy urlop planujemy rok, czy 2 tygodnie wcześniej, odpowiednie przygotowanie do podróży to podstawa. Przed każdym wyjazdem powinniśmy stworzyć listę potrzebnych nam rzeczy, dokumentów, niezbędnych zakupów i co najważniejsze - budżet. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również sporo stresu związanego z późniejszymi formalnościami czy pakowaniem bagażu. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na kolejne dalekie podróże czy chodźby weekendowy spontaniczny wypad.

/ Fr/wh /

Komentarze:


roman_gor
2016-07-11


Popieram Panią Anię MW.

AniaMW
2016-06-27


Obiema rękami podpisuję się pod ostatnim akapitem! Dobre przygotowanie do wyjazdu indywidualnego to więcej niż połowa sukcesu :) Warto wiedzieć gdzie i po co jedziemy, co tam można zobaczyć i jakie są niezbędne, podstawowe koszty wybranego kierunku...

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA