Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Będą bezpośrednie loty z Polski do Maroka

Będą bezpośrednie loty z Polski do Maroka

Już latem 2017 roku będzie można kupić bilet na bezpośredni lot z Polski do Maroka. Rozmowy przedstawicieli linii lotniczych i władz państwowych są finalizowane. Dzięki temu będzie można dostać się znacznie łatwiej do tego północnoafrykańskiego kraju. O nowym połączeniu oraz o atrakcjach Maroka będą informowani przedstawicieli kraju obecni na Targach TT Warsaw na stoisku B16.
 

Choć Maroko to już znany Polakom kierunek całorocznych wyjazdów, jego przedstawiciele w dalszym ciągu pragną rozwijać ofertę współpracy z polskimi touroperatorami oraz agentami. Poprzez liczne atrakcje dostępne na stoisku będą również promować ten kraj wśród Polaków, by rozbudzać w nich chęć podróży.

Marokańczycy czekają na Polaków

Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, celem obecności na targach jest podtrzymanie relacji z dotychczasowymi partnerami i nawiązywanie nowych kontaktów. - Jestem przekonany, że uruchomienie nowego połączenia lotniczego sprawi, że Polacy jeszcze chętniej będą odwiedzali Maroko, a podróż stanie się łatwiejsza, wygodniejsza i szybsza. W naszym kraju o każdej porze roku jest wiele atrakcji, które przyciągają turystów. Liczymy, że w ten sposób rozwinie się również turystyka indywidualna, choć oczywiście ogromnie cenimy sobie współpracę z polskimi touroperatorami. Dużą wagę przykładamy też do tego, aby turyści czuli się u nas bezpiecznie - dodaje Rachid Ennaciri.

Na stoisku przewidzianych jest też wiele atrakcji. Uwagę z pewnością przyciągnie tancerka brzucha, tatuaże malowane henną, a także sztuka arabskiej kaligrafii. Dodatkowo Marokańczycy zapraszają na degustację słodyczy oraz wina.

Turystyka Maroka w liczbach

W 2015 roku 10,3 milionów turystów odwiedziło Maroko (w tym 54 000 z Polski), co uplasowało ten kraj na 25. miejscu w światowym rankingu. Baza noclegowa to 207 500 łóżek, a roczne dochody z turystyki przyjazdowej stanowią 12% PKB. Turystyka generuje 500 000 miejsc pracy.

/ Fr / 2016-11-22

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA