Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Atrakcje Zakopanego - co koniecznie musisz zobaczyć?

Atrakcje Zakopanego - co koniecznie musisz zobaczyć?

Zakopane to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych polskich miejscowości. Jego niepowtarzalny klimat oraz bliskość Tatr sprawiają, że Zakopane co roku jest celem całych rzeszy turystów. Zanim jednak zaplanujemy swój wyjazd do Zakopanego, warto dowiedzieć się, co koniecznie powinniśmy zobaczyć w tej miejscowości.
 

Zakopane i jego niepowtarzalny klimat

Zakopane to znana miejscowość w naszym kraju, gdyż nie tylko leży u podnóża tatr, ale może także poszczycić się charakterystyczną górską atmosferą. Jego historia, jako turystycznej miejscowości, zaczęła się już w XIX w., kiedy to Zakopane zaczęło przyciągać elity ówczesnej Polski głównie z powodu swojego górskiego mikroklimatu. Wiele osób w tamtych czasach zachwyciło bowiem czyste i świeże powietrze, które pozytywnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie.

Jednak walory zdrowotne to nie jedyny niepowtarzalny klimat, który oferuje swoim gościom Zakopane. Jest to bowiem miejscowość, w której łączy się ludowość, polska kultura oraz nowoczesność. Wszystko to stanowi wartą naszej uwagi mieszankę, która na długo zapada w pamięć.

Ulica Krupówki

O Krupówkach słyszała zapewne każda osoba, nawet ta, która nigdy nie miała jeszcze okazji odwiedzić Zakopanego. Ulica ta to bowiem swoisty symbol Zakopanego i podczas pobytu u podnóża Tatr, spacer po Krupówkach jest jedną z tych rzeczy, o których nie powinniśmy zapominać.

Krupówki to najsłynniejsza zakopiańska ulica i zarazem główny deptak miasteczka. Krupówki liczą sobie ok. 1100 m, a ich trasa przebiega wzdłuż potoku Foluszowego. To właśnie przy głównej ulicy mieści się najstarszy hotel Zakopane oraz inne stare obiekty turystyczne, które zachwycą nas swoją ludową architekturą podczas spaceru. W jego trakcie możemy także odwiedzić hotel Zakopane oraz wstąpić do przytulnych knajpek i restauracji, by wypić coś smacznego lub posilić się przed dalszą drogą.

Architektura Zakopanego i styl zakopiański

Już podczas spaceru po Krupówkach mamy także doskonałą okazję do podziwiania ciekawej architektury Zakopanego. Tzw. styl zakopiański jest bowiem jednym z tych charakterystycznych elementów, które przyciągają turystów do tej miejscowości.

Styl zakopiański zdefiniowany został jeszcze w XIX w. przez jego miłośnika Stanisława Witkiewicza i cechuje się charakterystycznymi skośnymi dachami, licznymi zdobieniami z drewna charakterystycznymi dla sztuki ludowej oraz wysokimi podmurówkami. Dachy tradycyjnych zakopiańskich budynków posiadają wysokie ozdobne kominy oraz tarasy i werandy, które w lecie zachwycą nas girlandami kolorowych kwiatów.

Urlop w górach – hotel Zakopane

Nie ulega wątpliwości, że Zakopane to miasteczko, które oferuje swoim gościom niepowtarzalny klimat oraz liczne atrakcje. Warto więc na urlop wybrać się właśnie tam. Oprócz samego miasteczka i jego atrakcji, w okolicy znajdziemy bowiem także inne, chętnie odwiedzane przez turystów atrakcje, które sprawią, że podczas pobytu w Zakopanem nie tylko odpoczniemy i naładujemy baterie, ale także nacieszymy swoje oczy pięknymi górskimi widokami.

Jeśli zależy nam szczególnie na wygodzie i komforcie, na czas pobytu w Zakopanem zarezerwujmy pokój w hotelu. Poszukując obiektu na miarę swoich potrzeb, warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez hotel Zakopane - Kasprowy.pl, który cieszy się także znakomitymi opiniami wśród turystów co roku odwiedzających Zakopane.

/ FrWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA