Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

5 książek z makabryczną zbrodnią i śledztwem w tle

5 książek z makabryczną zbrodnią i śledztwem w tle

Lubisz czytać książki o śledztwach, tajemniczych morderstwa, medycynie sądowej, kryminalistyce i zagadkach? My również! Kryminał to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich naszych czasów. Fabuła oparta na zbrodni, której głównym bohaterem jest osoba prowadząca zawiłe śledztwo, podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.
 

„Pochłaniacz”, Katarzyna Bonda

Powieść wydana dawno, bo w 2014 roku, do dzisiaj uznawana za jeden z najlepszych polskich kryminałów. Jest to pierwsza część nowego cyklu Cztery żywioły Saszy Załuskiej, którego główą bohaterką jest profilerka, była policjantka, matka kilkuletniej Karoliny, która po długim pobycie w Huddersfield postanawia wrócić do Sopotu, aby rozpocząć nowe życie. Na Pomorzu dochodzi do zabójstwa w bardzo tajemniczych okolicznościach. Po dwóch dekadach bezczelna i nieziemsko inteligentna Sasza Załuska zajmie się tą sprawą. Katarzyna Bonda dopracowała kryminalną intrygę w najdrobniejszych szczegółach. Nie zabraknie smakowitych detali, spojrzenia na sprawę z różnych perspektyw, budowanego stopniowo napięcia i zaskakującego finału. Przekonajcie się o tym sami, czytając bestsellerowy ebook Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”.

„Ostre cięcie”, Adam Budzik

Tym razem polecamy ciekawy debiut literacki i jednocześnie kryminał pełen sekretów, różnych poszlak oraz niezrozumiałych tropów. Idealna rozrywka na długie i chłodne wieczory. Wraz z Adamem Budzikiem, mamy okazję krok za krokiem przyglądać się śledztwu głównego bohatera - młodego komisarza, który dostaje informację o nietypowym morderstwie. W jednym z opolskich mieszkań zostają odnalezione zwłoki 27-letniej Aleksandry Nowak. Gdy komisarz Jan Tajler przyjeżdża na miejsce zbrodni widzi, że denatka jest naga, ma związane nogi oraz ranę ciętą szyi. W toku śledztwa Jan dowiaduje się, że w Japonii kobiety w taki właśnie sposób popełniały samobójstwo zwane „jigai”. Czy Aleksandra popełniła samobójstwo czy może jednak została zamordowana?

„Powiem tylko raz” Lisa Gardner

Lisa Gardner to jedna z najlepszych amerykańskich autorek kryminałów. Tym razem opowiemy wam o jej najnowszej książce, która zdobyła serca milionów czytelników na całym świecie, szybko stając się bestsellerem. Co może mieć wspólnego detektyw, córka znanego geniusza i ofiara porwania? O wiele więcej niż możecie Wam się wydawać… Przenieście się wyobraźnią do jednej ze spokojnych dzielnic Ameryki, w których zazwyczaj nic się nie dzieje. Jednak pewnego dnia do jednego z domów zostaje wezwana policja. Funkcjonariusze znajdują na miejscu trupa oraz jego żonę. Kobieta trzyma pistolet, z którego oddano piętnaście strzałów. Trzy w kierunku męża, dwanaście w kierunku komputera w jego gabinecie. Kim naprawdę był Conrad Carter? Czy faktycznie zabiła go kochająca żona?

„Precedens” Remigiusz Mróz

Czas na polskiego mistrza kryminałów, a jest to nikt inny, niż sam Remigiusz Mróz. Ponoć jest jak wino, im starszy, tym lepszy, dlatego każda jego kolejna książka bije nowe rekordy popularności oraz sprzedaży. Tym razem, do znanej już każdemu miłośnikowi kryminału Joanny Chyłki, zgłasza się znana polska aktorka. Kobieta chce ustanowić ją swoją obrończynią twierdząc, że niedługo popełni zbrodnię. Wszyscy myślą, że to żart, ale rzeczywiście, chwilę później kobieta dopuszcza się brutalnego morderstwa, dodatkowo transmitując je na żywo przez Facebooka. Po aresztowaniu aktorka upiera się, że nie zostanie skazana i wkrótce wyjdzie na wolność. Joanna Chyłka nie może odpuścić prowadzenia takiej sprawy, jeszcze nie wie, że decyzja ta nieodwracalnie zmieni jej życie…

„Żebrząc o śmierć” Graham Masterton

Kolejna część perypetii policjantki Katie Maguire. Tym razem na ulicach irlandzkiego miasteczka Cork giną bezdomni, giną dwie kobiety, a jakiś szaleniec wrzuca przechodniów do kanał. Przed główną bohaterką piętrzą się makabryczne zagadki, ona sama również znajduje się w niebezpieczeństwie. Wielowątkowość, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie są bez wątpienia największymi atutami twórczości Grahama Mastertona. Również tym razem nie zawiódł swoich fanów i stworzył książkę, przy której gęsia skórka towarzyszy do samego końca.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA